Used 2017 Forest River RV Surveyor 265RLDS Travel Trailer
The Forest River Surveyor 265RLDS travel trailer offers double slides and a rear living area.
As you enter the travel trailer, along the rear wall there are two lounge chairs and nightstands on either side of the chairs. The slide has a sofa and dinette. Next to the dinette you will find an entertainment center. On the opposite side of the travel trailer there is a slide with a refrigerator, three burner range, and extra counter space. You will also enjoy the convenience of the kitchen island which also has the double kitchen sink.
The bathroom is a walk-thru with a sink and shower on one side of the trailer and a toilet and a linen cabinet on the other side.
In the front, you will find a queen bed with super storage below the bed. There are also wardrobes with storage on either side. You will find a private entrance from the bedroom outside.
Storage shouldn't be a problem with all of the overhead cabinets throughout the trailer, and the pass thru storage area under the front bedroom area, and more!
I want to say thank you for everything that you did. You went way beyond my expectations. Everyone was so helpful. You are all amazing! - Karen
Stock# 263012
| Sleeps | 5 |
| Slides | 2 |
| Length | 31 ft 3 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 2 in |
| Int Height | 6 ft 11 in |
| Hitch Weight | 762 lbs |
| Dry Weight | 6036 lbs |
| Cargo Capacity | 1726 lbs |
| Fresh Water Capacity | 46 gals |
| Grey Water Capacity | 40 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Furnace BTU | 30000 btu |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


