Used 2017 Keystone RV Hideout 24BHSWE Travel Trailer
Step inside and notice a front queen bed with dual bedside closets, and overhead storage for your things. Just off the foot of the bed is the living area entertainment center. There are curtains that can be pulled on either side of the entertainment center at night to create more privacy in the bedroom if you like.
To the left of the entry door enjoy cooking in this Hideout kitchen which features a large double sink, three burner range, and a refrigerator. There is also a large pantry opposite in the slide out for food storage needs along with a spacious U-Niversal u-shaped dinette. This can easily accommodate everyone for meal time seating and also when you just want to sit back and relax. When needed it can be quickly transformed into added sleeping space as well.
The rear right corner features a full bath with tub/shower, toilet, and sink. The opposite corner offers a set of double bed bunks with sleeping for four in this spot alone.
Outside enjoy an outdoor kitchen that features a refrigerator, overhead cabinets, and a swing out two burner cook-top plus single sink. The perfect feature for those who enjoy cooking and dining outdoors. There is also a front pass-through compartment that will easily handle all of your outdoor camping gear, and so much more!
I was working in Gillette for the day and had furnace issues , called and asked if they could help me out. They were very helpful and were able to fix it and get me on my way. This was all done in no time and without an appointment. Great experience - Von
You Save: $5,000
Sale Price: $17,995
Stock# WB146A
| Sleeps | 8 |
| Slides | 1 |
| Length | 28 ft 5 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 3 in |
| Int Height | 6 ft 6 in |
| Hitch Weight | 720 lbs |
| Dry Weight | 5785 lbs |
| Cargo Capacity | 1935 lbs |
| Fresh Water Capacity | 60 gals |
| Grey Water Capacity | 78 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| Tire Size | ST205/75R15C |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Number Of Bunks | 2 |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Size | 6 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| LP Tank Capacity | 60 |
| AC BTU | 13500 btu |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Tub/Shower Combo |
| VIN | 4YDT24B29HN203753 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


