Used 2018 Starcraft GPS 210RLD Travel Trailer
No Fees
SOLD AS IS
Starcraft GPS travel trailer 210RLD highlights:
- Front Storage
- Rear Ramp with Patio
- Single Slide Out
- Outside Kitchen
When the outdoors is calling your name, then load up your GPS 210RLD travel trailer and hit the road. With this model you can easily bring along all of your outdoor gear that you may need, from camping chairs to fishing rods or coolers, there is plenty of storage space in the front area of this model. In the rear you will find a nice size ramp door which converts into a patio so now you can enjoy an evening sunset or enjoy your breakfast outdoors while being up off the ground. The slide out features a tri-fold sofa plus a few kitchen amenities. In the front right corner you will find a double bed where you can rest up for your day of fun. Also outside there is an outdoor kitchen with a sink and a refrigerator, plus so much more!
Whether your outdoor activities involve hunting, fishing, or camping, come choose a Starcraft GPS travel trailer. These models feature a patent-pending Starcraft Sport Locker which has 159 cu. ft. of storage space. There is also a 100-gallon fresh water capacity so now you can extend your camping trip just a little bit longer. Inside you will find plenty of storage throughout each model, as well, each model has a single slide out which helps to open up the living space and more!
I was having trouble with my BMPRO and we called Burton campers and shared what was going on then we were transferred to Easton. He understood our problem and was extremely helpful in helping me resolve our issues. Great customer service and support. We need more Eastons in the workplace we live in California and had to call Alabama to get the help we needed. Great job Easton
- Sandra
Stock# 24A5065
Interior Color: Graphite, Platinum
| Sleeps | 4 |
| Slides | 1 |
| Length | 24 ft 3 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 1 in |
| Int Height | 6 ft 9 in |
| Interior Color | Graphite, Platinum |
| Hitch Weight | 475 lbs |
| Dry Weight | 5745 lbs |
| Fresh Water Capacity | 106 gals |
| Grey Water Capacity | 32 gals |
| Black Water Capacity | 32 gals |
| Available Beds | Double |
| Cooktop Burners | 2 |
| Number of Awnings | 1 |
| AC BTU | 13500 btu |
| Awning Info | 18' |
| Axle Count | 2 |
| Shower Type | Standard |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


