Used 2018 Winnebago Minnie Winnie 22R Motor Home Class C
- U-Shaped Dinette
- Overhead Bed
- 54" x 80" Bed
- Rear Bathroom
We purchased a camper from a private party and were looking to get setup for the 4th of July. The service department was able to take time and go over the ins and out of my new to me camper and also install a solar charging system. I can’t Express how grateful I am and when it comes time… I will not shop anywhere else for our next camper!!! - Thomas
You Save: $15,015
Sale Price: $24,984
Stock# 0AR3435A
Chassis: Ford E350
| Sleeps | 6 |
| Length | 23 ft 10 in |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 11 ft |
| Int Height | 6 ft 10 in |
| Hitch Weight | 7500 lbs |
| GVWR | 11500 lbs |
| Fresh Water Capacity | 40 gals |
| Grey Water Capacity | 24 gals |
| Black Water Capacity | 21 gals |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| Fuel Type | Gasoline |
| Miles | 64360 |
| Engine | SEFI Triton 6.8L V10 |
| Chassis | Ford E350 |
| Horsepower | 305 hp |
| Fuel Capacity | 55 gals |
| Wheelbase | 158 in |
| Number Of Bunks | 1 |
| Available Beds | Full |
| Refrigerator Type | Two Door |
| Cooktop Burners | 3 |
| Shower Size | 23" x 34" |
| Number of Awnings | 1 |
| Axle Weight Front | 4600 lbs |
| Axle Weight Rear | 7800 lbs |
| LP Tank Capacity | 18 |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | LP with Electronic Ignition |
| Basement Storage | 60.4 cu. ft. |
| TV Info | LR 32" HDTV, Opt. BR 24" HDTV |
| Awning Info | 14' |
| Gross Combined Weight | 18500 lbs |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | 1FDWE3F21JDC02454 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


