Used 2018 Winnebago Minnie Winnie 26A Motor Home Class C
Just arrived!!! Great condition!!
Rebuilt engine less than 2,000 miles ago.
Generator cleaned & serviced 9-22-25.
Exhaust system replaced and repaired 5-8-25.
2 year warranty transferrable
Tire monitors on all wheels. The 2017 Ford E-Series E-450 SD is the ultimate workhorse for all your commercial needs. With its spacious interior and powerful engine, this van can handle any job with ease. Equipped with a 6.8L V10 engine, it delivers exceptional performance and efficiency. The E-450 SD also boasts a large cargo capacity, making it perfect for hauling all your equipment and supplies. With a sleek exterior design and comfortable interior features, this van is not only practical but also stylish. Plus, with only 50,000 miles on the odometer, it is in excellent condition and ready to take on whatever tasks you have in store. Don't miss out on the opportunity to own this reliable and versatile 2017 Ford E-Series E-450 SD. Stop by our dealership today to take it for a test drive and experience its impressive capabilities for yourself.
Did not buy today, but I will be back! Shawn showed me what I asked to see and walked me through what might fit my needs. I am coming back when I'm ready to buy. Best prices on 2025 units. - Paul
Stock# C55552
Chassis: Ford
Exterior Color: Tan
Interior Color: Tan
| Sleeps | 6 |
| Slides | 3 |
| Length | 27 ft 1 in |
| Ext Height | 12 ft |
| Interior Color | Tan |
| Exterior Color | Tan |
| Hitch Weight | 7500 lbs |
| GVWR | 14500 lbs |
| Dry Weight | 9800 lbs |
| Fresh Water Capacity | 40 gals |
| Grey Water Capacity | 39 gals |
| Black Water Capacity | 35 gals |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Generator | Onan |
| Fuel Type | Diesel |
| Miles | 39000 |
| Engine | 6.8L |
| Chassis | Ford |
| Horsepower | 305 hp |
| Fuel Capacity | 55 gals |
| Available Beds | 3 |
| Torque | 420 ft-lb |
| AC BTU | 15000 btu |
| VIN | 1FDXE4FS7HDC55552 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.

