Used 2020 Forest River RV Cedar Creek Cottage 40CCK Destination Trailer
freestanding dinette; gas stove and oven; Private bedroom
Excellent experience. We arrived and Cory was waiting for us in the parking lot. He had the Alpha already set up for us to look at but was also willing to show us anything else we wanted to see. He was laid back and friendly and not pushy in any way. Everyone was super friendly. The store was cute and cozy and had a real nice family feel. It felt like the kind of place you'd like to work yourself - Christina
You Save: $7,000
Sale Price: $42,995
Stock# 115589R
| Sleeps | 4 |
| Slides | 3 |
| Length | 40 ft 3 in |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 12 ft 10 in |
| Hitch Weight | 1835 lbs |
| GVWR | 13835 lbs |
| Dry Weight | 11304 lbs |
| Cargo Capacity | 2531 lbs |
| Fresh Water Capacity | 77 gals |
| Grey Water Capacity | 120 gals |
| Black Water Capacity | 40 gals |
| Tire Size | 16" |
| Available Beds | King |
| Refrigerator Type | Stainless Steel Electric |
| Refrigerator Size | 20 cu ft |
| Cooktop Burners | 4 |
| Shower Size | 48" x 30" |
| Number of Awnings | 1 |
| Water Heater Capacity | 20 gal |
| Water Heater Type | Electric |
| AC BTU | 30000 btu |
| TV Info | LR 50" LED TV, BR 32" TV |
| Awning Info | 18' Electric with LED lights |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Shower Type | Shower w/Seat |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 4X4TCRS20LS224217 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


