Used 2020 Pleasure-Way Ontour 2.2 Motor Home Class B
Rear Power Sofa, Wet Bath, Induction Cook Top and more Call 984-223-2203 or come by today
I was having trouble with my BMPRO and we called Burton campers and shared what was going on then we were transferred to Easton. He understood our problem and was extremely helpful in helping me resolve our issues. Great customer service and support. We need more Eastons in the workplace we live in California and had to call Alabama to get the help we needed. Great job Easton
- Sandra
Stock# 109215B
Chassis: Ford Transit 3500
| Sleeps | 2 |
| Length | 21 ft 10 in |
| Ext Width | 8 ft 2 in |
| Ext Height | 10 ft |
| Int Height | 6 ft 6 in |
| Hitch Weight | 2240 lbs |
| GVWR | 10360 lbs |
| Cargo Capacity | 1997 lbs |
| Fresh Water Capacity | 28.2 gals |
| Grey Water Capacity | 15 gals |
| Black Water Capacity | 11 gals |
| Fuel Type | Gas |
| Miles | 15232 |
| Engine | 3.5L EcoBoost V6 |
| Chassis | Ford Transit 3500 |
| Horsepower | 310 hp |
| Fuel Capacity | 25 gals |
| Wheelbase | 148 in |
| Torque | 400 ft-lb |
| Refrigerator Type | 12V |
| Refrigerator Size | 5.5 cu ft |
| Cooktop Burners | 1 |
| Number of Awnings | 1 |
| Axle Weight Front | 4130 lbs |
| Axle Weight Rear | 7272 lbs |
| LP Tank Capacity | 12 gals |
| Water Heater Type | Truma AquaGo Comfort Plus |
| AC BTU | 11000 btu |
| TV Info | 24" Smart LED TV |
| Awning Info | Power with LED Lights |
| Gross Combined Weight | 12600 lbs |
| Shower Type | Wet/Bath Shower |
| VIN | 1FDRU4XG2KKA49838 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


