Used 2020 Winnebago Industries Towables Voyage 3235RL Travel Trailer
SUPER CLEAN 2020 WINNEBAGO VOYAGE 3235RL FREE DELIVERY & SETUP!! IS A RV LOADED WITH LUXURY!! 37' LONG. ALL FIBERGLASS! WINTER PKG, XPLORE & COMFORT PKG, XL KING BEDROOM, 2 XL SLIDES. 2 COLD A/C. KING MASTER SUITE. REAR LIVING. DINETTE & A XL KING SLEEPER SOFA. PRIVATE BEDROOM WITH WASHER/ DRYER INCLUDED. LARGE LIVING AREA WITH THEATER SEATING & TRIFOLD SLEEPER SOFA. RESIDENTIAL KITCHEN, ELECTRIC FIREPLACE & BIG FLAT SCREEN TV. BEAUTIFUL KITCHEN with residential refrigerator, STAINLESS STEEL APPLIANCES, and LOTS OF CABINET STORAGE. 4 SEASONS PACKAGE WITH UPGRADED INSULATION. DESIGNED FOR YEAR-ROUND COMFORT IN HOT OR COLD CLIMATES. COLD A/C. 50AMP POWER. OUTDOOR STORAGE. SOLID STEP ENTRY. DUAL AWNINGS WITH LED LIGHTS. LUXURY FEEL THROUGHOUT!! ONLY 8386 UVW. OUR PRICE: $25,995. WE HAVE MULTIPLE RV TO CHOOSE FROM!! We are located in KEN
What a great experience. Absolutely streamlined process of my trade in. I was in and out in just around an hour or so. The staff was super helpful. Cory gave me a walkthrough of my new unit, very knowledgeable staff. I highly recommend this group! - Alex
Stock# 026053
Exterior Color: Platinum
| Sleeps | 4 |
| Slides | 2 |
| Length | 36 ft 4 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 6 in |
| Int Height | 7 ft |
| Exterior Color | Platinum |
| Hitch Weight | 920 lbs |
| GVWR | 10400 lbs |
| Dry Weight | 8280 lbs |
| Fresh Water Capacity | 50 gals |
| Grey Water Capacity | 100 gals |
| Black Water Capacity | 50 gals |
| Tire Size | 225-75R15E |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | Gas/Electric RV |
| Refrigerator Size | 8 cu ft |
| Convection Cooking | Yes |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| Axle Weight | 5200 lbs |
| LP Tank Capacity | 30 lbs |
| Water Heater Capacity | 10 gal |
| AC BTU | 15000 btu |
| TV Info | LR LED TV |
| Awning Info | 13' Electric with LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 50 amp |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


