Used 2021 ATC Trailers Game Changer Pro 2015 Toy Hauler Travel Trailer
ATC Trailers Game Changer Pro 2015 toy hauler highlights:
- Full Length Mirror
- High Definition TV
- Dimmable Ceiling Lights
- USB Power Outlets
- Loft
- Sofas
Versatility is what you will find in this toy hauler with the configurable track system for the dinette, sofas, and tables! The loft area can be used for sleeping or for storage, and the adjustable shelving will come handy when you're putting away your camping items. The spacious bathroom has everything you need to start each morning feeling clean and fresh including lots of cabinets to store your linens. The front exterior storage area can hold your off-road gear, and the 36 gallon fuel station is ready to fuel up your toys. The low angle 4,000 lb. ramp door makes is easier to load up your toys too!
Change the way you camp in any one of these ATC Trailers Game Changer Pro toy haulers! Their solid all aluminum construction is weather resistant, and eliminates any rust or rot. The versatility and conveniences throughout are endless between the configurable furniture track system that lets you move or remove furniture and the moveable/removeable partition wall. You're going to be the talk of the campground not only by their sleek design with frameless windows, an aerodynamic radius front wall, and vinyl graphics package, but also with interior features like the spacious bathroom, the adjustable shelving, and the loft for sleeping or storage needs. Don't worry about cleaning out the unit each time you load and unload your toys either, simply hose out the interior when you're finished with your weekend getaway!
Our propane stopped working while on a trip from Kansas City to Alaska. I stopped at Eastside and they were very helpful. A Tech even took time to help me make sure I did need a new regulator. We were able to make the repair and get back on the road. - Mark
Stock# cn4
Exterior Color: Polar White, Black, Charcoal Grey, Silver, Victory Red-Premium, Light Pewter Metallic-Premium, Brandywine-Premium, Bronze Metallic-Premium
Interior Color: Black, Polar White, Charcoal Grey, Silver, Victory Red-Premium, Bronze Metallic-Premium, Brandywine-Premium, Indigo Blue-Premium, Schneider Orange-Premium
| Sleeps | 3 |
| Length | 26 ft |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 11 ft 3 in |
| Int Height | 7 ft 6 in |
| Interior Color | Black, Polar White, Charcoal Grey, Silver, Victory Red-Premium, Bronze Metallic-Premium, Brandywine-Premium, Indigo Blue-Premium, Schneider Orange-Premium |
| Exterior Color | Polar White, Black, Charcoal Grey, Silver, Victory Red-Premium, Light Pewter Metallic-Premium, Brandywine-Premium, Bronze Metallic-Premium |
| Hitch Weight | 650 lbs |
| GVWR | 11440 lbs |
| Dry Weight | 5000 lbs |
| Cargo Capacity | 6440 lbs |
| Fresh Water Capacity | 100 gals |
| Grey Water Capacity | 45 gals |
| Black Water Capacity | 45 gals |
| Tire Size | 225/75R15LRE |
| Furnace BTU | 25000 btu |
| Fuel Capacity | 36 gals |
| Number Of Bunks | 1 |
| Refrigerator Size | 10 cu ft |
| Convection Cooking | Yes |
| Cooktop Burners | 2 |
| Number of Awnings | 1 |
| Axle Weight | 5200 lbs |
| Garage Size | 15 ft 1 in |
| LP Tank Capacity | 20 lbs |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | DSI LP Gas/Electric |
| TV Info | LR High Def. Smart TV |
| Awning Info | Power with LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 5JX1U2028ME224959 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


