Used 2021 Forest River RV Sabre 37FBT Fifth Wheel
YOU WONT FIND ONE NICER!!! FREE DELIVERY & SETUP!!THIS BEAUTIFUL LIKE NEW 2022 FOREST RIVER SABRE COBALT 37FBT LUXURY SUITE IS A 5TH WHEEL LOADED WITH ALL OPTIONS!! 43 LONG. 4 SLIDES. 2 COLD A/C, LARGE REAR KITCHEN WITH KING MASTER SUITE & 2 BATHROOMS WITH LOTS OF STORAGE. BEAUTIFUL BATHROOMS & WALK IN CLOSET. WASHER/DRYER INCLUDED. MID LARGE LIVING AREA WITH THEATER SEATING & UPGRADED SLEEPER SOFAS. ELECTRIC FIREPLACE & BIG 70" FLAT SCREEN TV. BEAUTIFUL KITCHEN with residential refrigerator, STAINLESS STEEL APPLIANCES, and LOTS OF CABINET STORAGE. FULLY ENCLOSED & HEATED UNDERBELLY. 4 SEASONS PACKAGE WITH UPGRADED INSULATION AND DUAL-PANE WINDOWS. DESIGNED FOR YEAR-ROUND COMFORT IN HOT OR COLD CLIMATES. COLD A/C UNITS. 50AMP POWER. AUTO-LEVELING SYSTEM. HUGE BASEMENT STORAGE SOLID STEP ENTRY. DUAL AWNINGS WITH LED LIGHTS. SLIDE TOPPERS, LUXURY FEEL THROUGHOUT!!, OUTDOOR KITCHEN, UVW 11943, FACTORY SOLAR OUR PRICE: $43995. WE HAVE MULTIPLE HIGH-END FIFTH WHEELS TO CHOOSE FROM!!We are located in KENNEDALE, TX. We show RVs 7
Awesome experience. Shawn was great and super helpful, very knowledgeable and made things very easy and quick. - Christopher
Stock# 106467
| Sleeps | 6 |
| Slides | 3 |
| Length | 42 ft 8 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 13 ft 5 in |
| Hitch Weight | 2100 lbs |
| Dry Weight | 11300 lbs |
| Cargo Capacity | 3082 lbs |
| Fresh Water Capacity | 49 gals |
| Grey Water Capacity | 76 gals |
| Black Water Capacity | 76 gals |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | Residential |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| Water Heater Capacity | 10 gal |
| Water Heater Type | DSI with Quick Recovery |
| AC BTU | 30000 btu |
| TV Info | LR LED TV |
| Awning Info | 18' Adjustable Power with LED Lighting |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 50 amp |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


