Used 2021 Keystone RV Outback 328RL Travel Trailer
WHETHER YOU'RE CAMPING OUT FRONT OR OUT BACK THIS IS THE ONE YOU WANT.Keystone Outback travel trailer 328RL highlights:
- Two Refrigerators
- Rear Living Area
- Double Entry Bath
- Kitchen Island Skylight
- Booth Dinette
- Pull-Out Storage Tray
When you're ready to tour the countryside in style, choose this Outback travel trailer. From the sofa sleeper, theater seating and fireplace in the rear living area to the vaulted ceiling and large panoramic windows, you will feel the elegance from the moment you step foot into this unit. You will love spending your evenings in the private master suite because of the comfort and relaxation found in the king-size bed slide, and the full-wall wardrobe will easily hold all of the garments and toiletries that you have brought along with you. You can even choose to add a washer/dryer option, and your family friend will love the built-in pet kennel. And the chef will love the kitchen with an island, a skylight adding more natural lighting, extra counter space to serve meals, and two refrigerators!
Please review the information provided on our website, which includes factory brochures, specs, pictures, and even videos of most campers and RVs. We strive to provide as much information as possible to help you make a more informed decision.
Our discounted price of $26,900 is haggle-free/firm (whether you pay cash, finance, or trade). Unlike many other RV dealers, Parkway RV Center does not charge any doc fees, prep fees, clean-up fees, destination fees, walkthrough education fees, etc. Don't fall for the big RV dealer fee scam as all those fees are 100% dealer profit.
This includes a major systems inspection performed by our service techs after purchase. We will verify the roof air, refrigerator/freezer, slide-outs, generator (if equipped), water, and LP systems, all of which function as intended. In addition, the buyer always has the option and is encouraged to have a 3rd party inspection done at their expense. For a complete list of everything we go over in our service checkout, please contact one of our salespeople.
We offer bank financing with approved credit and a down payment. We can assist you in arranging local delivery or refer you to a reputable delivery company offering long-distance nationwide delivery. Always call our sales department at 706-965-7929 to verify availability before coming to look.
Your RV or camper will come with a starter kit, which includes a black water hose, a fresh water hose, a water reducer, toilet paper, and chemicals for your black tank. Everything you need to start your camping adventures. We’re also affiliated with companies that give you 21 days of free camping at their select RV resorts.
Parkway RV Center has sold RVs and Campers to all 50 states, plus Canada, Europe, and even Australia.
So you are never too far away for us to save you money on a New or Pre-owned RV!!
Absolutely amazing and so kind! We have a hybrid travel trailer and we were getting tossed around traveling from the Denver area to Miles City Mt. During the trip we had a mishap with an hidden and illplaced clearance bar that resulted in roof damage and antenna damage. We called them from Douglas, Wy to see if they could at least install an anti-sway system. They were ready for us the minute we pulled - Lindsay
You Save: $4,000
Sale Price: $26,900
Stock# 8378
Exterior Color: Polar White
Interior Color: Patina, Mineral
| Sleeps | 5 |
| Slides | 3 |
| Length | 37 ft 7 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 4 in |
| Interior Color | Patina, Mineral |
| Exterior Color | Polar White |
| Hitch Weight | 1075 lbs |
| Dry Weight | 8702 lbs |
| Cargo Capacity | 1798 lbs |
| Fresh Water Capacity | 60 gals |
| Grey Water Capacity | 76 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| Tire Size | ST225/75R15E |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Available Beds | King |
| Refrigerator Type | 12V GE |
| Refrigerator Size | 10 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Shower Size | 34" |
| Number of Awnings | 2 |
| Axle Weight | 5200 lbs |
| LP Tank Capacity | 30 lbs |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | Gas/Electric DSI w/Quick Recovery |
| AC BTU | 15000 btu |
| TV Info | LR 50" HDTV |
| Awning Info | 13' & 11' Power Lighted w/Adjustable Arms |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Radius |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 4YDT32820MB455671 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


