Used 2021 Thor Motor Coach Compass 23TW AWD Motor Home Class B
Fantastic service and support. Jim and Mike know RVs and even more important know the industry and all the conditions that are affecting RV sales. In addition, RV Kountry went above any beyond when it comes to the sale of my coach. They coordinated battery replacements and other repairs. I would highly recommend RV Kountry. Thanks for all your help. - Greg
You Save: $9,000
Sale Price: $114,990
Stock# C472
Chassis: Ford Transit
| Slides | 1 |
| Length | 23 ft 6 in |
| Ext Width | 8 ft 3 in |
| Ext Height | 10 ft 11 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| GVWR | 11000 lbs |
| Fresh Water Capacity | 31 gals |
| Grey Water Capacity | 37 gals |
| Black Water Capacity | 19 gals |
| Furnace BTU | 19000 btu |
| Generator | 4000 |
| Fuel Type | Gasoline |
| Miles | 17831 |
| Engine | 3.5L V6 EcoBoost Turbo |
| Chassis | Ford Transit |
| Horsepower | 310 hp |
| Wheelbase | 156 in |
| Available Beds | Queen bed |
| Torque | 400 ft-lb |
| Refrigerator Type | Single Door Gas/Electric/LP |
| Convection Cooking | Yes |
| Cooktop Burners | 2 |
| Shower Size | 24" x 32" |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 68 lbs |
| Water Heater Capacity | 31 gal |
| Water Heater Type | Tankless |
| Basement Storage | 16.2 cu. ft. |
| Awning Info | 14' Electric with LED Lights |
| Shower Type | Standard |
| VIN | 1FDRU8PG7LKB41472 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


