Used 2022 Keystone RV Montana 3855BR Fifth Wheel
FREE DELIVERY & SETUP!! THIS BEAUTIFUL LIKE NEW FLAWLESS 2022 KEYSTONE MONTANA 3855BR IS A 5th WHEEL RV LOADED WITH LUXURY!! LIKE NEW CONDITION!! 42 LONG. 2 BEDROOM MID BUNK WITH UPSTAIRS SLEEPING LOFT. KING PRIVATE BEDROOM. 4 SLIDES. XL REAR LIVING WITH KING MASTER SUITE. BEAUTIFUL BATHROOM & CLOSET. LARGE LIVING AREA WITH THEATER SEATING & UPGRADED SLEEPER SOFAS. ELECTRIC FIREPLACE & BIG FLAT SCREEN TV. BEAUTIFUL REAR ISLAND KITCHEN with residential refrigerator, STAINLESS STEEL APPLIANCES, and LOTS OF CABINET STORAGE. FULLY ENCLOSED & HEATED UNDERBELLY. 4 SEASONS PACKAGE WITH UPGRADED INSULATION. DESIGNED FOR YEAR-ROUND COMFORT IN HOT OR COLD CLIMATES. KING SATELLITE. 2 COLD A/C UNITS. 50AMP POWER. AUTO-LEVELING SYSTEM. HUGE BASEMENT STORAGE SOLID STEP ENTRY. DUAL AWNINGS WITH LED LIGHTS. LUXURY FEEL THROUGHOUT!!, OUTDOOR STORAGE. OUTDOOR KITCHEN, FACTORY SOLAR, UVW 13979. WASHER/DRYER INCLUDED. OUR PR
Did not buy today, but I will be back! Shawn showed me what I asked to see and walked me through what might fit my needs. I am coming back when I'm ready to buy. Best prices on 2025 units. - Paul
Stock# 701631
Interior Color: Bourbon, Cobblestone
| Sleeps | 8 |
| Slides | 4 |
| Length | 40 ft 11 in |
| Ext Height | 13 ft 5 in |
| Interior Color | Bourbon, Cobblestone |
| Hitch Weight | 2940 lbs |
| Dry Weight | 13896 lbs |
| Cargo Capacity | 3004 lbs |
| Fresh Water Capacity | 66 gals |
| Grey Water Capacity | 88 gals |
| Black Water Capacity | 49 gals |
| Tire Size | ST235/80R16G |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | Residential w/ Ice maker |
| Refrigerator Size | 18 cu ft |
| Convection Cooking | Yes |
| Cooktop Burners | 3 |
| Shower Size | 48" x 30" |
| Number of Awnings | 2 |
| Axle Weight | 7000 lbs |
| LP Tank Capacity | 30 |
| Water Heater Capacity | 12 gal |
| Water Heater Type | Gas/Electric Quick Recovery |
| AC BTU | 30000 btu |
| TV Info | LR 50" LED HDTV, BR 32" LED HDTV |
| Awning Info | 19' & 10' Electric with LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Shower w/Seat |
| Electrical Service | 50 amp |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


