Used 2023 Entegra Coach Odyssey 26M Motor Home Class C
22,360 Miles / Cab-Over Bunk / Power Murphy Bed / Fireplace / Rear Bath / Outside Kitchen
Entegra Coach Odyssey Class C gas motorhome 26M highlights:
- Rear Full Bathroom
- Murphy Bed
- Fireplace
- Cab-Over Bunk
- Exterior Kitchen & TV
- E-Z Drive
Enjoy a whole lot of comfort, fun and versatility in this coach! The queen Murphy bed and sofa combination allows you to convert between a living area and a bedroom, with a fireplace and an LED HD Smart TV. Outside, the exterior TV and 19' electric awning provide you an outdoor living space to enjoy nature and its beauty. The inside also provides a rear full bathroom including a space saving sliding door, linen storage, counter space for toiletries and a shower. You can dine at the U-shaped dinette or while sitting on the swivel captains chairs, and the cab-over bunk will be a perfect place to stay the night.
With any Odyssey Class C gas motorhome by Entegra Coach, the driver will appreciate the power from the 350 HP engine, the towing capacity from the 7,500 lb. hitch, the tire pressure monitoring system, the navigation from the Sony infotainment center with Apple CarPlay and Android Auto, plus the backup and side-view cameras when parking and driving down the highway. The kitchen offers full amenities including a recessed stainless steel sink with a cutting board sink cover, LED-lit pressed countertops, a decorative backsplash, and a pop-up charging station with 110 outlet and USB plugs to keep your smart phones charged. Get ready for luxury in a Class C, choose your favorite today!
*This unit has undergone a complete pre-delivery inspection (PDI) and functional systems check. Major systems (water, electrical, propane, appliances, etc.) have been tested and verified to operate properly at the time of sale, or any non-functioning systems have been disclosed. A protection plan can be added to this Motorhome for an additional cost. Ask our team for details!
*Payments are based on 8.49% APR for 240/mo with no taxes included and 10% down for qualified applicants. SR1 does not believe in dealer fees. We provide the most transparent pricing in the industry. You will not be charged doc, prep, or destination fees. Please click "get financed" above, to submit an application. We will reply ASAP to the application. Price, information, and availability are subject to change at any time, therefore, information and specifications are not guaranteed. Terms may vary depending on applicants' residency.
*Manufacturer features may or may not apply to certain units and not others within the same brand and / or series. Please confirm what specific options, packages, and capabilities this specific RV has by calling or texting 207-622-0672.
Although they couldn’t help with the repair of my specific problem, they were willing to take the time to help me locate another dealer/repair shop in town who could. - Joseph
Stock# PDD23481
Chassis: Ford E-450
| Sleeps | 6 |
| Slides | 1 |
| Length | 28 ft 8 in |
| Ext Width | 8 ft 4 in |
| Ext Height | 11 ft 8 in |
| Int Height | 7 ft |
| Hitch Weight | 7500 lbs |
| GVWR | 14500 lbs |
| Fresh Water Capacity | 43.5 gals |
| Grey Water Capacity | 40 gals |
| Black Water Capacity | 31 gals |
| Tire Size | LT225/75R16 |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Generator | Onan 4,000 watt MicroQuiet |
| Fuel Type | Gasoline |
| Miles | 22360 |
| Engine | 7.3L V8 |
| Chassis | Ford E-450 |
| Horsepower | 350 hp |
| Fuel Capacity | 55 gals |
| Wheelbase | 181 in |
| Number Of Bunks | 1 |
| Available Beds | Murphy Queen |
| Torque | 468 ft-lb |
| Refrigerator Size | 8 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Shower Size | 30" x 36" |
| Number of Awnings | 1 |
| Axle Weight Front | 5000 lbs |
| Axle Weight Rear | 9600 lbs |
| LP Tank Capacity | 12.2 gals |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | Gas/Electric DSI |
| AC BTU | 15000 btu |
| TV Info | LR 50" LED HD Smart TV, Ext. LED HD Smart TV |
| Awning Info | 19' Electric with LED Lights |
| Gross Combined Weight | 22000 lbs |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 30 amp |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


