Used 2024 Keystone RV Cougar Half-Ton 32BHS Fifth Wheel
Whether it’s weekend camping with friends or extended family road trips, this fifth wheel delivers the space, comfort, and convenience everyone needs to enjoy the journey.
Great service, super friendly and very patient answering a hundred questions. Finance lady Christen was very helpful in getting us the best deal. All wonderful people, thank you all so much. - Tricia
Stock# 107528A
| Sleeps | 10 |
| Slides | 3 |
| Length | 35 ft 8 in |
| Ext Height | 12 ft 7 in |
| Hitch Weight | 1570 lbs |
| Dry Weight | 9428 lbs |
| Cargo Capacity | 2072 lbs |
| Fresh Water Capacity | 54 gals |
| Grey Water Capacity | 60 gals |
| Black Water Capacity | 60 gals |
| Tire Size | ST225/75R15E |
| Number Of Bunks | 3 |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | 12V |
| Refrigerator Size | 10.4 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 30 lbs |
| Water Heater Type | Girard Tankless On Demand |
| AC BTU | 15000 btu |
| TV Info | LR LED HDTV |
| Awning Info | 18' Electric with Gas Strut Arm |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 4YDFCGR21R2506336 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


