Used 2025 Jayco Seismic 399 Toy Hauler Fifth Wheel
4000w Slide Cover
Slide Covers
Great service, super friendly and very patient answering a hundred questions. Finance lady Christen was very helpful in getting us the best deal. All wonderful people, thank you all so much. - Tricia
Stock# UM0139
Exterior Color: Titanium, Metallic Red, Charcoal, Metallic Copper, Metallic Blue Full Body Paint Choices
| Sleeps | 9 |
| Slides | 3 |
| Length | 45 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 13 ft 2 in |
| Int Height | 8 ft 3 in |
| Exterior Color | Titanium, Metallic Red, Charcoal, Metallic Copper, Metallic Blue Full Body Paint Choices |
| Hitch Weight | 3370 lbs |
| GVWR | 20400 lbs |
| Dry Weight | 14950 lbs |
| Cargo Capacity | 5450 lbs |
| Fresh Water Capacity | 106 gals |
| Grey Water Capacity | 87 gals |
| Black Water Capacity | 87 gals |
| Tire Size | 17.5" |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Generator | Yamaha 6000 Watt |
| Fuel Capacity | 30 gals |
| Number Of Bunks | 1 |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | 12 Volt |
| Refrigerator Size | 17 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 3 |
| Garage Size | 13 ft 6 in |
| LP Tank Capacity | 30 lbs |
| Water Heater Capacity | 16 gal |
| Water Heater Type | Gas/Electric DSI |
| AC BTU | 30000 btu |
| TV Info | LR 4K Smart LED HDTV |
| Awning Info | 21' Electric w/LED Lights, 11' Electric, 10' Rear |
| Axle Count | 3 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Walk-In Shower |
| Electrical Service | 50 amp |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


