New 2012 Holiday Rambler Aluma-Lite Ultra 218RD Travel Trailer
Aluma-Lite Ultra Travel Trailer by Holiday Rambler w/Rear 42" Booth Dinette w/Shelf Spacer, Low Wardrobe, Left Hand Refrigerator, Base Drawer, 3 Burner Range, Dbl. Kitchen Sink, Radio, Bath w/38" Full Tub, Toilet & Vanity w/Sink & Med. Cabinet, Front Queen Bed w/Storage Box Riser, Front Overhead, Wardrobes Both Sides of Bed, Front Pass-Thru Storage and Much More!
Thank you, Sharon, for the outstanding service at Summerland RV. Its people like you that makes all the difference in the RV Industry. I called you as a Winnebago Dealership, you listened to what I needed, ordered the parts, and did not give me the traditional run around. I truly appreciated the leadership, sincerity in you organizing everything for me to come in to have the parts installed in a timely - Wallace
Stock# 80227
Exterior Color: ORANGE
| Sleeps | 4 |
| Length | 23 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 9 ft 8 in |
| Exterior Color | ORANGE |
| Hitch Weight | 470 lbs |
| GVWR | 6160 lbs |
| Dry Weight | 3640 lbs |
| Cargo Capacity | 2520 lbs |
| Fresh Water Capacity | 36 gals |
| Grey Water Capacity | 30 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Tire Size | ST205/75R14C |
| VIN | BAZ54KT74510240094 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


