New 2025 Coachmen RV Prism Elite 26RBE Motor Home Class C - Diesel
"Guaranteed, Lowest Prices in California" ARCTIC FULL BODY PAINT / 3.6KW ONAN LP GEN /HYDRAULIC LEVELING JACKS
The following is a list of Additional Options besides the Standard Features come with the unit are:
- 2025 PRISM 26RBM
- INDIGO BAY DÉCOR
- ARCTIC FULL BODY PAINT
- PRISM ELITE PACKAGE
- EXTERIOR: 2” ALUM LAMINATE SIDEWALLS. Sb
- TOPPER AWNINGS,3.6KW ONAN LP GEN,5K LB
- HITCH W17 WAY PLUG,EXT LED MARKER
- LIGHTS,BIU / SIDEVIEW MONITOR & CAMERAS,
- HEATED TANK PADSSOLAR PWR PREP,FULL
- BODY PAINT, STD ENT. CTR,UPGRADED STORAGE
- DOORS & LATCHES,LIGHTED GRAB HANDLE,DUAL
- COACH 12V BATTERIESCABOVER PWR VENT
- FAN,ARMLESS AWN W/LED LIGHT,ALCOA RIMS
- INTERIOR: MOLDED PLASTIC FRONT
- CABOVERROTATING/RECLINING P1 LOT/CO-PILOT
- SEATS,H.W. CABINET DOORS,DAY/NIGHT
- WINDOW SHADESFULL EXTENSION BALL
- BEARING DRAWER GUIDES.12V USB CHARGE
- STATIONS,WIRELESS PHONE CHARGER,CHILD
- SAFETY TEATHER, INTERIOR LED LIGHTS,12V
- REFRIGERATOR.2 BURNER INDUCTION
- COOKTOP,CONVECTION MICROWAVE,UPGRADED
- MATTRESS,SOLID SURFACE C’TOPS,FIREFLY
- MULTIPLEX SYSTEM,STD 12V COACH LED
- TV/HDMI, UPGRADED KITCHEN SINK & FAUCET,
- RAISED VESSEL LAVATORY SINK,15f< LOW
- PROFILE NC W/HEAT PUMP, TRUMA ON DEMAND
- WATER HEATER,GLASS SHOWER DOOR,
- FIREPLACE (24MB ONLY), WASH/DRY COMBO
- (24MB ONLY), INTERIOR BATTEN STRIP LED
- LIGHTS THROUGHOUT
- HYDRAULIC LEVELING JACKS
- 200W ROOF SOLAR
- RVIA SEAL
Wow! I haven't had this kind of service in quite a while. Todd made me a great deal on an RV, without any bs hassle. Caden knows his stuff and got my RV ready to go all while singing cadence. I absolutely loved working with these gentlemen! They are truly a better breed of man. Keep up the outstanding work and service! I'd highly recommend them! This is how America should be! Thanks again y'all! Cheers! - Shawn
You Save: $82,252
Sale Price: $117,995
Stock# 37261
Chassis: Mercedes-Benz Sprinter
Exterior Color: Full Body Paint Options; Everglade, Smokey Mountain, Arctic
| Sleeps | 3 |
| Slides | 1 |
| Length | 26 ft |
| Ext Width | 7 ft 8 in |
| Ext Height | 11 ft 7 in |
| Int Height | 6 ft 9 in |
| Exterior Color | Full Body Paint Options; Everglade, Smokey Mountain, Arctic |
| GVWR | 11030 lbs |
| Fresh Water Capacity | 29 gals |
| Grey Water Capacity | 32 gals |
| Black Water Capacity | 32 gals |
| Fuel Type | Diesel |
| Miles | 2376 |
| Engine | 4-Cylinder High Output |
| Chassis | Mercedes-Benz Sprinter |
| Horsepower | 208 hp |
| Fuel Capacity | 26 gals |
| Wheelbase | 170 in |
| Number Of Bunks | 1 |
| Available Beds | Queen |
| Torque | 322 ft-lb |
| Convection Cooking | Yes |
| Cooktop Burners | 2 |
| Shower Size | 24" x 36" |
| Number of Awnings | 1 |
| Axle Weight Front | 4081 lbs |
| Axle Weight Rear | 7721 lbs |
| LP Tank Capacity | 80 lbs. |
| Water Heater Type | Truma Aqua Go On Demand |
| AC BTU | 15000 btu |
| Basement Storage | 46 cu. ft. |
| Awning Info | 14' Armless Thule |
| Gross Combined Weight | 15250 lbs |
| Shower Type | Standard |
| VIN | 234820 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


