New 2025 CrossRoads RV Hampton HP390PVL Destination Trailer
TWO STORIES / TWO BUNK LOFTS/ THREE BEDROOMS / TWO VANITY/ NEW FRONT
The following is a list of Additional Options besides the Standard Features come with the unit are:
- 2025 HAMPTON 390PVL
- DÉCOR – HAMPTON – GRANITE GRAY
- DESTINATION PACKAGE
- TRIPLE A/C PACKAGE
- PAINTED FRONT CAP
- KING BED
- SOLID SURFACE COUNTERTOPS
- REFRIGERATOR – RESIDENTIAL – 18CF
- RVIA SEAL – GO CAMPING
We purchased a camper from a private party and were looking to get setup for the 4th of July. The service department was able to take time and go over the ins and out of my new to me camper and also install a solar charging system. I can’t Express how grateful I am and when it comes time… I will not shop anywhere else for our next camper!!! - Thomas
You Save: $40,524
Sale Price: $69,995
Stock# 35269
Interior Color: Breezy Beige, Granite Gray
| Sleeps | 8 |
| Slides | 2 |
| Length | 42 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 13 ft 6 in |
| Int Height | 9 ft |
| Interior Color | Breezy Beige, Granite Gray |
| Hitch Weight | 1672 lbs |
| Dry Weight | 12120 lbs |
| Fresh Water Capacity | 50 gals |
| Grey Water Capacity | 78 gals |
| Black Water Capacity | 39 gals |
| Tire Size | 16" |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Available Beds | King |
| Refrigerator Type | Residential |
| Cooktop Burners | 4 |
| Shower Size | 48" |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 30 lbs |
| Water Heater Type | On Demand |
| AC BTU | 30000 btu |
| TV Info | LR 50" LED HDTV |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 330027 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


