New 2025 Dutchmen RV Astoria 298BH Fifth Wheel
REAR DOUBLE BUNKS / THEATER SEATING/ CAFE DINETTE/ TWO AC !!
The following is a list of Additional Options besides the Standard Features come with the unit are:
- 2025 ASTORIA 298BH
- Decor Astoria 2025 Latte
- Power Plus Package
- Premium Package
- Slideout Awning Discount
- Electric Stabilizer Jacks
- 50 AMP Service w/ 2nd A/C Prep
- Washer/Dryer Prep
- Solar Panel System
- LED TV
- Theater Seating
- Secure Stance Step
- 15K A/C
- Slideout Awning
- Refrigerator 12V 10 cf
- 2nd 13.5K A/C
- RVIA Seal Go Camping
Fantastic service and support. Jim and Mike know RVs and even more important know the industry and all the conditions that are affecting RV sales. In addition, RV Kountry went above any beyond when it comes to the sale of my coach. They coordinated battery replacements and other repairs. I would highly recommend RV Kountry. Thanks for all your help. - Greg
You Save: $31,949
Sale Price: $43,995
Stock# 36598
| Sleeps | 6 |
| Slides | 1 |
| Length | 33 ft 11 in |
| Ext Height | 12 ft 5 in |
| Hitch Weight | 1915 lbs |
| Dry Weight | 8160 lbs |
| Cargo Capacity | 1520 lbs |
| Fresh Water Capacity | 44 gals |
| Grey Water Capacity | 78 gals |
| Black Water Capacity | 39 gals |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | 12V |
| Refrigerator Size | 10 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 2 |
| LP Tank Capacity | 30 lbs |
| Water Heater Type | Tankless |
| AC BTU | 15000 btu |
| TV Info | LR 40" LED TV |
| Awning Info | 21' Power with LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Walk-In Shower |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 915440 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


