New 2025 Dynamax isata 3 24SSSFXM Motor Home Class C - Diesel
Large slide; Solar panels; booth dinette
Our propane stopped working while on a trip from Kansas City to Alaska. I stopped at Eastside and they were very helpful. A Tech even took time to help me make sure I did need a new regulator. We were able to make the repair and get back on the road. - Mark
You Save: $100,071
Sale Price: $129,995
Stock# 21165376
Chassis: Mercedes-Benz Sprinter
| Sleeps | 3 |
| Slides | 1 |
| Length | 25 ft 5 in |
| Ext Width | 7 ft 10 in |
| Ext Height | 11 ft 5 in |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 11030 lbs |
| Fresh Water Capacity | 35 gals |
| Grey Water Capacity | 32 gals |
| Black Water Capacity | 32 gals |
| Tire Size | LT215/85 R16 |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| Fuel Type | Diesel |
| Engine | 2.0L I-4 |
| Chassis | Mercedes-Benz Sprinter |
| Horsepower | 211 hp |
| Fuel Capacity | 24 gals |
| Wheelbase | 170 in |
| Available Beds | Murphy |
| Torque | 332 ft-lb |
| Refrigerator Type | 12V Two Door Compressor Driven |
| Refrigerator Size | 8 cu ft |
| Convection Cooking | Yes |
| Cooktop Burners | 2 |
| Number of Awnings | 1 |
| Axle Weight Front | 4410 lbs |
| Axle Weight Rear | 7720 lbs |
| Water Heater Type | Truma Combi D 6 E High Efficiency |
| AC BTU | 15000 btu |
| Awning Info | 16' Armless w/LED Lighting and Motion Activated Retraction |
| Gross Combined Weight | 15250 lbs |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | W1X8N33YXPN236627 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


