New 2025 Forest River RV No Boundaries NB18.7 Travel Trailer
In Stock
Forest River No Boundaries 18 Series travel trailer NB18.7 highlights:
- Front Queen Bed
- Full Bath
- Central Vacuum
- Bunk Beds
This easy to tow trailer is perfect for weekend trips to the lake! Once you're set up at camp, put out the patio awning, make lunch on the outside kitchen, and grab your camp chairs from the slam latch cargo doors with pass-thru lighting. There are 30" x 74" bunk beds and a front queen bed for sleeping space, and the bar top with two seats and a flip-up window will provide a place to enjoy your coffee at in the morning. You'll have the option to cook indoors on the all-in-one microwave and air fryer or head outdoors to cook on the outside kitchen!
If you want to break free from the travel constraints of standard trailers, then you must choose the Forest River No Boundaries travel trailer because they are rugged and ready for adventure! These 18, 19, and 20 Series trailers are built with a laminated wall with aluminum construction and Azdel composite substrate for added durability. There is also a rugged tire and wheel package with a spare tire included, a fully enclosed underbelly, and a Cold Weather Package with 12V heated tank pads and forced air to help extend your camping season. A 15K A/C will provide comfort during the summer, and a Bluetooth speaker will let you listen to your favorite tunes while you're at the campground. Choose the optional Beast Mode Package for an additional 200W solar panel, 2,000W inverter, and Beast Mode independent suspension!
A lot of fun and friendly people work at this dealership and they took the stress out of the purchasing process. Our sales person was Kasey and my wife and I both loved her. She answered all our questions and was very straightforward about everything. I was also impressed with the candor of the two technicians they provided during the delivery process. They explained the camper to us and gave us a - Daniel
You Save: $10,134
Sale Price: $29,995
Stock# RVS11294
| Sleeps | 4 |
| Length | 21 ft 8 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 10 in |
| Hitch Weight | 580 lbs |
| Dry Weight | 3988 lbs |
| Cargo Capacity | 1500 lbs |
| Fresh Water Capacity | 30 gals |
| Grey Water Capacity | 30 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Number Of Bunks | 2 |
| Available Beds | Queen |
| Number of Awnings | 1 |
| AC BTU | 15000 btu |
| Awning Info | 14' |
| Axle Count | 2 |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | 5NHTRDT11SD211294 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


