New 2025 Forest River RV No Boundaries NB20.7 Travel Trailer
Rear Living / Outdoor Kitchen / Walkthru Bath/ Theater Seating
The following is a list of Additional Options besides the Standard Features come with the unit are:-
- 2025 NOBO 20.7
- MOSSY CLOUD INTERIOR DÉCOR
- C-SERIES PACKAGE
- LAMINATED WALL WI ALUMINUM CONSTRUCTION
- & AZDEL COMPOSITE SUBSTRATE, PASS THRU
- LIGHTING, FULLY ENCLOSED UNDERBELLY W/
- RADIANT FOIL FOR ADDED INSULATION, COLD
- WEATHER PACKAGE: 12V HEATED TANK PADS &
- FORCED AIR, TPMS WITH WIRELESS DISPLAY,
- BATTERY DISCONNECT, 15K NC, CENTRAL
- VACUUM SYSTEM & HOSE KIT, C-SERIES
- VERSATILE DINETTE LEG MECHANISM (WHERE
- APPLICABLE), C-SERIES QUEEN BED, C-SERIES 2”
- RECEIVER FOR EXTERIOR STORAGE SOLUTIONS
- (WHERE APPLICABLE), C-SERIES RUGGED TIRE &
- WHEEL PACKAGE (SPARE TIRE INCLUDED), CSERIES
- ALL IN ONE: MICROWAVE & AIRFRYER, CSERIES
- MULTIFUNCTIONAL SINK FOR MAXIMUM
- KITCHEN UTILIZATION (WHERE APPLICABLE), CSERIES
- SOLAR PACKAGE: 200W PANEL, 30A
- CHARGE CONTROLLER, 2000W INVERTER PREP,
- C-SERIES SOLID SURFACE ENTRY STEPS, CSERIES
- FURNITURE SYSTEM -- INNOVATIVE
- JACKNIFE SOFA DESIGN & THEATER SEATING
- (WHERE APPLICABLE), C-SERIES MANUAL STAB
- JACK IMPACT BIT, C-SERIES BLUETOOTH
- SPEAKER, C-SERIES OUTDOOR KITCHEN, CSERIES
- FIBERGLASS FRONT CAP (NIA 10 SERIES)
- THEATER SEAT IPO TRI-FOLD
- RVIA SEAL
Randy was awesome to deal with! Everything went smoothly and the prices were descent! Randy was good about keeping in touch with repairs and helpful! Loving our camper! - RaeLynn
You Save: $14,855
Sale Price: $32,995
Stock# 37128
| Sleeps | 3 |
| Slides | 1 |
| Length | 29 ft |
| Ext Width | 8 ft |
| Hitch Weight | 790 lbs |
| Dry Weight | 5623 lbs |
| Cargo Capacity | 1500 lbs |
| Fresh Water Capacity | 40 gals |
| Grey Water Capacity | 40 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Available Beds | Queen |
| Number of Awnings | 1 |
| AC BTU | 15000 btu |
| Axle Count | 2 |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | 211175 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


