New 2025 Forest River RV Rockwood Ultra Lite 2918BH Travel Trailer
"Guaranteed, Lowest Prices in California" FREE AUTO LEVELING / REAR BUNK ROOM / TWO BATHROOM / THEATER SEATING / 2 AC / TWO 200 WATT SOLAR SYSTEM
The following is a list of Additional Options besides the Standard Features come with the unit are:
- 2025 ROCKWOOD 2918BH
- SEDONAWOOD-CHOCOLATE INTERIOR
- STANDARD TRAVEL TRAILER PACKAGE F
- 15K BTU 2ND ROOF A/C W/HEAT
- EXTRA 200W ROOF SOLAR PANEL
- BAL 5.3 LEVELING
- RIVA SEAL
Absolutely amazing and so kind! We have a hybrid travel trailer and we were getting tossed around traveling from the Denver area to Miles City Mt. During the trip we had a mishap with an hidden and illplaced clearance bar that resulted in roof damage and antenna damage. We called them from Douglas, Wy to see if they could at least install an anti-sway system. They were ready for us the minute we pulled - Lindsay
You Save: $25,690
Sale Price: $43,995
Stock# 35640
| Sleeps | 6 |
| Slides | 1 |
| Ext Width | 8 ft |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Number Of Bunks | 2 |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | 12V |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| Water Heater Type | Quick Recovery with Interior Gas/Electric Switches |
| AC BTU | 15000 btu |
| TV Info | LR 39" Smart TV |
| Awning Info | 24' 5" |
| Axle Count | 2 |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 194734 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


