New 2025 Forest River RV Surveyor Legend 203RKLE Travel Trailer
SMOTH FIBER GLASS / Rear Kitchen / Slide outs/ 400W Solar System
The following is a list of Additional Options besides the Standard Features come with the unit are:-
- 2025 SURVEYOR 203RKLE
- DESERT CANYON INTERIOR COLOR
- SURVEYOR TURN KEY PACKAGE
- 2025 DIAMOND DEALER PACKAGE – ADDITIONAL 200 WATT SOLAR PANEL
- RIVA SEAL
Great experience, had helpful and very informative members of their team who took the time to walk me around and make sure I found the correct camper for me. JW made the process feel easy and took a ton of stress out of the purchasing process. Will be going back for any future purchases. - Lawerence
You Save: $14,717
Sale Price: $31,995
Stock# 38026
| Sleeps | 3 |
| Slides | 1 |
| Length | 25 ft 1 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 3 in |
| Int Height | 6 ft 10 in |
| Hitch Weight | 577 lbs |
| Dry Weight | 5030 lbs |
| Cargo Capacity | 2547 lbs |
| Fresh Water Capacity | 40 gals |
| Grey Water Capacity | 40 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Available Beds | Murphy |
| Refrigerator Type | 12V Black Glass |
| Refrigerator Size | 10 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Shower Size | 30" x 36" |
| Number of Awnings | 1 |
| Water Heater Type | Tankless |
| AC BTU | 15000 btu |
| TV Info | LR HD TV |
| Awning Info | 14' Electric w/LED Light Strip |
| Axle Count | 1 |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | 478928 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


