New 2025 Forest River RV Surveyor Legend 261RKLE Travel Trailer
REAR KITCHEN / THEATER SEATING / FRONT PRIVATE BEDROOM / DUAL ENTRY DOOR / TWO 200W SOLAR PANELS!!!
The following is a list of Additional Options besides the Standard Features come with the unit are:-
- 2025 SURVEYOR 261RKLE
- DESERT CANYON INTERIOR COLOR
- SURVEYOR TURN KEY PACKAGE
- 2025 DIAMOND DEALER PACKAGE - ADDITIONAL 200 WATT SOLAR PANEL
- THEATER SEATING IPO TRIFOLD SOFA
- RVIA SEAL
Absolutely amazing and so kind! We have a hybrid travel trailer and we were getting tossed around traveling from the Denver area to Miles City Mt. During the trip we had a mishap with an hidden and illplaced clearance bar that resulted in roof damage and antenna damage. We called them from Douglas, Wy to see if they could at least install an anti-sway system. They were ready for us the minute we pulled - Lindsay
You Save: $19,132
Sale Price: $32,995
Stock# 36875
| Sleeps | 5 |
| Slides | 1 |
| Length | 30 ft |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 3 in |
| Hitch Weight | 640 lbs |
| Dry Weight | 6078 lbs |
| Cargo Capacity | 1500 lbs |
| Fresh Water Capacity | 40 gals |
| Grey Water Capacity | 60 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | 12V Black Glass |
| Refrigerator Size | 10 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| Water Heater Type | Tankless |
| AC BTU | 15000 btu |
| TV Info | LR HD TV |
| Awning Info | Electric w/LED Light Strip |
| Axle Count | 2 |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | 479118 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


