New 2025 Lance Lance Truck Campers 1062 Truck Camper
$3,000 Tiedown Package Included!!
- Two Slides
- Dry Bath
- Queen-Size Bed
- Raised Floor
- Pull-Out Storage Drawers
A lot of fun and friendly people work at this dealership and they took the stress out of the purchasing process. Our sales person was Kasey and my wife and I both loved her. She answered all our questions and was very straightforward about everything. I was also impressed with the candor of the two technicians they provided during the delivery process. They explained the camper to us and gave us a - Daniel
Stock# 180692
| Sleeps | 4 |
| Slides | 2 |
| Length | 20 ft |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 9 ft |
| Int Height | 6 ft 7 in |
| Dry Weight | 3424 lbs |
| Fresh Water Capacity | 45 gals |
| Grey Water Capacity | 27 gals |
| Black Water Capacity | 22 gals |
| Furnace BTU | 14300 btu |
| Generator | Onan 2500 |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | Norcold Double Door |
| Refrigerator Size | 7 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Floor Length | 10 ft 11 in |
| Wet Weight | 3884 lbs |
| Center of Gravity Front | 48 in |
| Center of Gravity Rear | 48 in |
| LP Tank Capacity | 5 gals |
| Water Heater Type | Truma Aquago |
| AC BTU | 13500 btu |
| Truck Bed Size | Long |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Body Style | Hard-Side |
| Shower Type | Standard |
| Solar Wattage | 100 watts |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


