New 2025 Lance Squire Truck Campers SQ825 Truck Camper
Lance Squire Truck Campers SQ825 highlights:
- U-Shaped Dinette
- Two Burner Cooktop
- Front Queen-Size Bed
- Clothing Closet
- Wet Bath
Simple camping has never been easier than with this truck camper! Once you've set up camp for the night, you can make dinner on the two burner cooktop, freshen up with the high spout galley faucet, and store leftovers in the 3.3 cu. ft. 12V refrigerator. You will also appreciate the ample counter space here! The U-shaped dinette will provide a place to dine together and even let a guest or two stay over. This unit also includes a wet bath for even more comfort and convenience!
With any Squire Truck Camper by Lance, you will enjoy superior quality with a great value! They are constructed with aluminum framed walls, block foam insulation, and Azdel interior walls for added durability. There is Euro-ply cabinet construction inside, along with Surf-X suedo solid surface lightweight countertops, overhead Molle panel storage space, and 12V/USB charging ports in the dinette and cab-over areas for your electronics. To further customize your truck camper, consider adding the optional air conditioner, backup camera, electric side awning, and more available options!
After over 20 plus years we found Schieks RV, in Manitowoc and we are so glad we did, Tina was knowledgable and genuine you can tell she truly wants what is best for you and cares just like she would if buying a camper/fifth wheel for herself.
We met the service team when first looking at the fifth wheel and again at walk through making sure everything was set for us, explaining everything and - Allan
You Save: $4,820
Sale Price: $36,898
Stock# 25LC04
Exterior Color: WHITE
Interior Color: GRAYSON
| Sleeps | 4 |
| Length | 16 ft 3 in |
| Ext Width | 7 ft 2 in |
| Int Height | 6 ft 5 in |
| Interior Color | GRAYSON |
| Exterior Color | WHITE |
| Dry Weight | 2070 lbs |
| Fresh Water Capacity | 30 gals |
| Grey Water Capacity | 13 gals |
| Black Water Capacity | 14 gals |
| Furnace BTU | 18000 btu |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | 12V |
| Refrigerator Size | 3.3 cu ft |
| Cooktop Burners | 2 |
| Floor Length | 8 ft 6 in |
| Center of Gravity Front | 36 in |
| Center of Gravity Rear | 36 in |
| LP Tank Capacity | 5 gals |
| Water Heater Type | Tankless |
| Number of LP Tanks | 1 |
| Body Style | Hard-Side |
| Shower Type | Wet/Bath Shower |
| VIN | 180559 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


