New 2025 Modern Buggy RV Mod Bug BB16 Travel Trailer
Call for details.
Optional Equipment Installed On This Unit: Campers Comfort Package, All Terrain Package, Lightleaf Drop-Leaf Solar Panel, Power Awning, Spare Tire
Great experience, had helpful and very informative members of their team who took the time to walk me around and make sure I found the correct camper for me. JW made the process feel easy and took a ton of stress out of the purchasing process. Will be going back for any future purchases. - Lawerence
You Save: $9,565
Sale Price: $26,990
Stock# 245515
Interior Color: White Sands
| Length | 18 ft 8 in |
| Ext Width | 6 ft 11 in |
| Ext Height | 9 ft 9 in |
| Interior Color | White Sands |
| Dry Weight | 2250 lbs |
| Fresh Water Capacity | 16 gals |
| Grey Water Capacity | 32 gals |
| Black Water Capacity | 5 gals |
| Tire Size | 28" |
| Cooktop Burners | 2 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 20 |
| Awning Info | Power |
| Number of LP Tanks | 1 |
| VIN | 4M9BT1812S1201619 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


