New 2025 Northwood Arctic Fox NXT 26MK Travel Trailer
Northwood Arctic Fox NXT travel trailer 26MK highlights:
- King Bed
- Cross-Stitch 68" Sofa
- Rear Bathroom
- Pantry
- Booth Dinette
- 400W Solar
I give this dealership and all the employees there a five out of a five star rating. Everyone went above and beyond. They were so helpful with everything. I couldn't be happier with the service there! - Jon
Stock# S0158448
| Slides | 2 |
| Length | 30 ft 7 in |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 11 ft 4 in |
| Hitch Weight | 1320 lbs |
| GVWR | 12800 lbs |
| Dry Weight | 8480 lbs |
| Cargo Capacity | 4320 lbs |
| Fresh Water Capacity | 100 gals |
| Grey Water Capacity | 90 gals |
| Black Water Capacity | 55 gals |
| Tire Size | 16 |
| Refrigerator Type | 12V Electric |
| Refrigerator Size | 10 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| Axle Weight | 7160 lbs |
| LP Tank Capacity | 80 |
| Water Heater Capacity | 10 gal |
| Water Heater Type | Gas/Elect Quick Recovery Water |
| AC BTU | 15 btu |
| TV Info | 32" 12V LED TV |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.

