New 2025 Redwood RV Regency 3951BAM Destination Trailer
FULL BODY PAINT / THREE SLIDEOUTS AWNING / KING BED / WASHER AND DRYER / TRIPLE A/C PACKAGE
The following is a list of Additional Options besides the Standard Features come with the unit are:-
2025 REDWOOD 3951BAM
- DÉCOR-REDWOOD 2025- STONE
- EXTERIOR DÉCOR-REDWOOD-CUSTOM PAINT-COASTAL BLUE TT
- REDWOOD CABINET COLOR-SAGE
- RESIENTIAL APPLIANCE PACKAGE
- TRIPLE A/C PACKAGE
- REGENCY FULL TIME LIVING PACKAGE
- REGENCY DESTINATION PACKAGE
- WASHER AND DRYER
- FIREFLY SMART AUTOMATION SYSTEM
- PAINTED FRONT CAP
- DUAL PANE WINDOWS
- REFRIGERATOR-RESIDENTIAL-18 CF
- RVIA SEAL
They went above and beyond to make a wonderful experience buying our camper. From sales to the guys doing the walk through to finance. I would highly recommend them to anyone. Very easy transaction. A+ rating in our book. Thank you for everything. - Jason
You Save: $57,717
Sale Price: $92,995
Stock# 36799
Exterior Color: Coastal Blue, Mountain Gold, Ivory Shadow Full-Body Paint Options
Interior Color: Sand, Silver, Stone
| Sleeps | 4 |
| Slides | 3 |
| Length | 42 ft 11 in |
| Ext Height | 13 ft 6 in |
| Interior Color | Sand, Silver, Stone |
| Exterior Color | Coastal Blue, Mountain Gold, Ivory Shadow Full-Body Paint Options |
| Hitch Weight | 1608 lbs |
| Dry Weight | 13002 lbs |
| Cargo Capacity | 1998 lbs |
| Fresh Water Capacity | 54 gals |
| Grey Water Capacity | 40 gals |
| Black Water Capacity | 40 gals |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Available Beds | King |
| Refrigerator Type | Residential |
| Refrigerator Size | 18 cu ft |
| Cooktop Burners | 4 |
| Shower Size | 48" |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 30 lbs. |
| Water Heater Type | Tankless |
| AC BTU | 24500 btu |
| TV Info | LR 65" TV, BR 39" TV |
| Awning Info | 20' Electric w/LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 340184 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


