New 2025 Thor Motor Coach Scope 18G Motor Home Class B
Get Ready for your next adventure, This camper van is perfect for comfortable exploration and still super easy to drive!
The 2025 Thor Scope 18G is a cutting-edge, high-performance telescopic sight designed for precision and durability. Built to withstand even the toughest environments, this advanced scope features top-tier optics for exceptional clarity and brightness, ensuring you have a crystal-clear view of your target, whether you're at the range or in the field. Its robust construction is paired with a lightweight design, making it both durable and easy to handle.
Equipped with an adjustable reticle and precision dial controls, the Thor Scope 18G allows for fine-tuned accuracy, ensuring consistent performance in various weather conditions. The innovative 18x magnification provides outstanding range and detail, while its advanced coatings reduce glare and improve contrast in low-light situations. Whether for tactical operations, long-range shooting, or hunting, the 2025 Thor Scope 18G delivers unmatched reliability and accuracy when you need it most.
Sleek, modern, and engineered for excellence, it sets a new standard in optical technology for professionals and enthusiasts alike.
With over 45 years as a family run business we carry great new products from brands like Jayco, Forest River, Venture RV and DRV, and Crossroads and Thor Motor Coach. Southern RV also features certified pre-owned RV's from companies like Keystone, Brinkley, Heartland, Airstream and Alliance,Tiffin and Winnebago. Come into our Cumming or Mcdonough locations and take advantage of the exceptional customer experience and marvelous pricing that has positioned Southern RV as one of the most awarded RV Dealers in the America with two RV Business Top 50 Dealer awards, three Inc. 5000 awards, as well as a Top Ten Venture RV Dealer for four years in a row.
Stopped in to look at options. Wonderful customer service, we were shown several different options to give us a good idea of what we liked and didnt like. Wish all lots were as attentive and helpful rather than pushing a big sale. Definitely will be back. - Lyncee
You Save: $42,710
Sale Price: $104,479
Stock# TC18G1036
Chassis: Ram ProMaster
| Sleeps | 2 |
| Length | 18 ft |
| GVWR | 8550 lbs |
| Cargo Capacity | 1642 lbs |
| Fresh Water Capacity | 20 gals |
| Grey Water Capacity | 20 gals |
| Black Water Capacity | 4.75 gals |
| Tire Size | LT225/75Q R16E BSW |
| Furnace BTU | 14300 btu |
| Generator | 1000 Watt Invertor |
| Miles | 906 |
| Engine | 3.6L Pentastar V6 |
| Chassis | Ram ProMaster |
| Horsepower | 276 hp |
| Fuel Capacity | 24 gals |
| Wheelbase | 136 in |
| Available Beds | 1 |
| Torque | 250 ft-lb |
| Refrigerator Type | 12v |
| AC BTU | 11000 btu |
| Gross Combined Weight | 11500 lbs |
| VIN | 3C6LRVBG7PE601036 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


