New 2025 Thor Motor Coach Twist 2HB Motor Home Class B
"Guaranteed, Lowest Prices in California" RAM 3500 Promaster Chassis / Swivel Chairs / Onan Quiet Gas Generator/ Expanding Sleepeer Sofa/ Rear Wet bath
The following is a list of Additional Options besides the Standard Features come with the unit are:-
- 2025 TWIST 2HB
- Screen Door for Entryway
- Front Paint Protectlon
- Touchscreen Dash Radio w/Apple Carplay® & Android
- Auto™
- 3-Piece Windshield Privacy Shade
- Back-up Monitor
- Keyless Entry System
- Aluminum Wheels
- Two Lap Belts in Sofa
- Black Out Panels For Rear And Side Windows
- Single Door Refrigerator
- 2-Burner Gas Cooktop w/Glass Cover
- Microwave Oven
- Stainless Kitchen Sink w/Cover
- Removable Table on Swing Arm
- Power Bath Vent w/Wall Switch
- Tri-pull out sofa that converts to queen bed
- Pull out bench converts to additional sleeping
- Fu ly Enclosed Wet Bathroom
- 1000W Inverter
- Onan RV 2800 Quiet Gas Generator
- Rapid Camp+™ Multiplex Wiring Control System
- Single Power Saver A/C
- 200W Solar Panel with Controller
- Combination Water Heater and Furnace
- Exterior LP Connection
- Outside Shower
- 360 Siphon RV Holding Tank Vent Cap
- Holding Tanks w/Heat Pads
- (2) Group 31 AES House Batteries
They did a great job fixing my motor problem on my Bayliner, the boat tech was very knowledgeable and nice. - Dan
You Save: $40,231
Sale Price: $94,995
Stock# 36052
Chassis: RAM ProMaster 3500
Exterior Color: Silver
| Sleeps | 3 |
| Length | 21 ft 1 in |
| Ext Width | 6 ft 9 in |
| Ext Height | 9 ft 5 in |
| Int Height | 6 ft 3 in |
| Exterior Color | Silver |
| Hitch Weight | 3500 lbs |
| GVWR | 9350 lbs |
| Fresh Water Capacity | 25 gals |
| Grey Water Capacity | 13 gals |
| Black Water Capacity | 13.5 gals |
| Furnace BTU | 14300 btu |
| Generator | Onan® RV QG 2800 |
| Fuel Type | Gasoline |
| Miles | 2330 |
| Engine | 3.6L Pentastar V6 |
| Chassis | RAM ProMaster 3500 |
| Horsepower | 276 hp |
| Fuel Capacity | 24 gals |
| Wheelbase | 159 in |
| Torque | 250 ft-lb |
| Refrigerator Type | Single Door 12V |
| Cooktop Burners | 2 |
| LP Tank Capacity | 24 lbs. |
| Water Heater Capacity | 2.64 gal |
| Water Heater Type | Truma Combi Eco |
| AC BTU | 11000 btu |
| Gross Combined Weight | 11500 lbs |
| Shower Type | Wet/Bath Shower |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | 104454 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


