New 2025 Woodland Park Timber Ridge TR-203 Acadia Park Models
Woodland Park Timber Ridge park model TR-203 Acadia highlights:
- Front Living Room
- Pocket Doors
- Patio Door
- Rear Private Bedroom
- Residential Toilet
You and your family can enjoy time away in this park model with a front living area and an entertainment center and lots of windows for great views and natural lighting. The L-shaped countertop includes all the kitchen amenities from the four burner gas deluxe range and 30" microwave to the 18 cu. ft. refrigerator. The patio door allows some natural lighting in this room as well, and you will find a pantry and closet just down the hallway which is near the full bathroom. As you continue towards the rear, you will find privacy in the master bedroom as well as storage including nightstands and a rear window.
Every Timber Ridge park model by Woodland Park is built with superior construction using a 10" steel l-beam frame, 2 x 4 sidewall framing, 2 x 6 fascia, vinyl Low-E thermopane windows, insulated duct work with perimeter registers. and a poly mesh underbelly. The interior is just as impressive with hardwood cabinet doors in Chamfer Shaker style, custom painted cabinet doors, a patio door drape, faux wood blinds, a deep kitchen sink in stainless steel with pull down kitchen faucet, and so much more! Choose your destination then your favorite Timber Ridge, and start enjoying the good life!
They did a great job fixing my motor problem on my Bayliner, the boat tech was very knowledgeable and nice. - Dan
You Save: $109,279
Sale Price: $74,345
Stock# 20059
| Length | 35 ft 5 in |
| Ext Width | 10 ft 10 in |
| Furnace BTU | 40000 btu |
| Refrigerator Type | Frost Free |
| Refrigerator Size | 18 cu ft |
| Cooktop Burners | 4 |
| Shower Size | 39" |
| Water Heater Capacity | 20 gal |
| Water Heater Type | Electric with Insulated Door |
| Axle Count | 3 |
| Shower Type | Neo-Angled |
| Electrical Service | 50 amp |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


