New 2026 Aliner Classic Rear Sofa A-Frames
New to Lot!
The Classic Rear Sofa/Mattress blends timeless design with the comforts that make travel feel effortless. Flexible sleeping, a standard microwave for quick meals, and a sturdy build that handles everything from quiet campgrounds to rougher roads. It’s the kind of camper that’s ready when you are.
Joel was very helpful in the sales department. - Joy
Stock# 010609
| Sleeps | 3 |
| Length | 15 ft |
| Ext Width | 6 ft 6 in |
| Ext Height | 10 ft 4 in |
| Int Height | 8 ft 1 in |
| Hitch Weight | 168 lbs |
| Dry Weight | 1939 lbs |
| Fresh Water Capacity | 11 gals |
| Tire Size | 14" |
| Furnace BTU | 16000 btu |
| Available Beds | 2 |
| Cooktop Burners | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.

