New 2026 Aliner Ranger 10 Front Kitchen A-Frames
Lightweight A-frame which sets up easily. Has front kitchen and rear dinette which converts into a bed.
I give this dealership and all the employees there a five out of a five star rating. Everyone went above and beyond. They were so helpful with everything. I couldn't be happier with the service there! - Jon
Stock# ACCP10372
| Sleeps | 2 |
| Length | 13 ft |
| Ext Width | 6 ft 6 in |
| Ext Height | 5 ft 2 in |
| Hitch Weight | 175 lbs |
| GVWR | 3000 lbs |
| Dry Weight | 1300 lbs |
| Fresh Water Capacity | 11 gals |
| Tire Size | 14" |
| Furnace BTU | 18000 btu |
| Refrigerator Type | 12V |
| Refrigerator Size | 1.7 cu ft |
| Cooktop Burners | 2 |
| Axle Count | 1 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| VIN | 7G5AS1313TA010372 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


