New 2026 Alliance RV Delta Solo BH181 Travel Trailer
Awesome Light Weight Couples Trailer
Meet the owner in Buffalo and talked to him and gave him a pair of gloves to dump his RV, what a pleasant guy to visit with. I would go in when I’m ready to buy. - Sheldon
You Save: $11,685
Sale Price: $27,995
Stock# 109294
| Sleeps | 7 |
| Slides | 1 |
| Length | 22 ft 11 in |
| Ext Height | 10 ft 5 in |
| GVWR | 5650 lbs |
| Fresh Water Capacity | 45 gals |
| Grey Water Capacity | 45 gals |
| Black Water Capacity | 37 gals |
| Number Of Bunks | 2 |
| Available Beds | Queen Murphy |
| Refrigerator Type | 12V |
| Refrigerator Size | 10 cu ft |
| Cooktop Burners | 2 |
| Shower Size | 30" x 36" |
| Number of Awnings | 1 |
| Water Heater Type | On Demand Tankless |
| Awning Info | 16' |
| Axle Count | 1 |
| Shower Type | Standard |
| VIN | 7M5TD2212TC309180 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


