New 2026 Coachmen RV Apex Nano 208BHS Travel Trailer
OFF GRID PACKAGE / OUTDOOR KITCHEN/ REAR DOUBLE BUNKS/ MURPHY BED/ 15" ALL TERRAIN TIRES/ 400W SOLAR !!
The following is a list of Additional Options besides the Standard Features come with the unit are:
- 2026 APEX 208BHS
- OFF GRID PACKAGE
- DUAL 20 LP TANKS W/ COVER, 200W SOLAR
- PANEL MOUNTED ON ROOF, 30 AMP CONTROL
- CHARGER, 12V OUTLETS & USB CHARGERS, 12V
- HIGH POWERED 3 SPEED VENT FAN
- MURPHY BED
- 15” ALL TERRAIN TIRES W/ ALUM RIMS
- RVIA SEAL
Stopped in cuz steps wouldn’t retract fully and was having problems with water heater. They were really booked, but took time to help us so we could get on the road again very nice people. - Rae
You Save: $19,968
Sale Price: $29,995
Stock# 39472
| Sleeps | 7 |
| Slides | 1 |
| Length | 24 ft 11 in |
| Ext Width | 7 ft 6 in |
| Ext Height | 10 ft 2 in |
| Hitch Weight | 586 lbs |
| GVWR | 6000 lbs |
| Dry Weight | 4434 lbs |
| Cargo Capacity | 1566 lbs |
| Fresh Water Capacity | 52 gals |
| Grey Water Capacity | 35 gals |
| Black Water Capacity | 35 gals |
| Number Of Bunks | 2 |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | 12V |
| Refrigerator Size | 10 cu ft |
| Cooktop Burners | 2 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 20 lbs |
| Water Heater Type | On Demand Tankless |
| AC BTU | 15000 btu |
| Awning Info | 14' Power w/LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Tub/Shower Combo |
| Electrical Service | 55 amp |
| Solar Wattage | 400 watts |
| VIN | 000767 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


