New 2026 Coachmen RV Chaparral 375BAF Fifth Wheel
Great Condition ~ Excellent Value!
Coachmen Chaparral fifth wheel 375BAF highlights:
- Two Full Baths
- Loft
- Kitchen Island
- Bunkhouse
- Theater Seating
The 2026 Coachmen Chaparral 375BAF is a spacious and well-appointed fifth wheel designed for families seeking comfort and functionality during their travels. With its innovative layout and high-end features, it offers a home-like experience on the road.
Interior Features
-
Bunkhouse: Features a cube sofa with a 30" x 62" bunk overhead and 30" x 74" bunks to the side, along with a full bath including a tub/shower, toilet, sink, and wardrobe space.
-
Kitchen & Living Area:
-
Kitchen island with sink
-
Free-standing table with four chairs
-
Theater seating
-
Tri-fold sofa
-
50" 4K Smart LED TV
-
Electric fireplace
-
-
Master Suite:
-
King bed slide-out
-
Full rear bath with dual sinks, toilet, and large shower with seat
-
Loft area above the master bedroom for additional sleeping or storage
-
Exterior & Construction
-
Construction:
-
6X™ Double Azdel® Aluminum Cage Sidewall System
-
Weather Shield+™ technology for extreme temperature testing
-
Tri-Tex™ Powder Coated Frame Technology
-
-
Exterior Features:
-
Roof-mounted solar panel with scaleable, add-on panel capabilities
-
JBL® Marine Grade Exterior HD Speaker
-
Electric awning with LED light strip
-
Solid Step™ main entry
-
Protective rear bumper with 2" accessory receiver hitch
-
Electric front jacks and electric rear stabilizer jacks (auto-level available)
-
Road Armor® Suspension by Trail Air®
-
Stock 360 Tour & Stock Images may be shown. Colors & Specs may vary.
Awesome experience. Shawn was great and super helpful, very knowledgeable and made things very easy and quick. - Christopher
You Save: $30,256
Sale Price: $65,993
Stock# 106368
| Sleeps | 8 |
| Slides | 3 |
| Length | 42 ft 6 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 13 ft |
| Hitch Weight | 2152 lbs |
| GVWR | 14500 lbs |
| Dry Weight | 12421 lbs |
| Cargo Capacity | 2079 lbs |
| Fresh Water Capacity | 48 gals |
| Grey Water Capacity | 112 gals |
| Black Water Capacity | 72 gals |
| Tire Size | 16" |
| Number Of Bunks | 3 |
| Available Beds | King |
| Refrigerator Type | Side by Side Stainless Glass 12V |
| Refrigerator Size | 16 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| Water Heater Type | On Demand |
| AC BTU | 27000 btu |
| TV Info | LR 50" 4K Smart LED TV |
| Awning Info | 24' Electric with LED Light Strip |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Shower Type | Shower w/Seat |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 5NHFCPP24TS333275 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


