New 2026 Coachmen RV Chaparral 375BAF Fifth Wheel
3 A/C's, Solar Panel w/ Battery & Charge Controller, 4-PT Electric Auto Leveling.
Coachmen Chaparral fifth wheel 375BAF highlights:
- Two Full Baths
- Loft
- Kitchen Island
- Bunkhouse
- Theater Seating
2026 Coachmen RV Chaparral 375BAF - a premium mid-profile fifth-wheel built for comfort, space, and family-friendly travel:
-
Spacious floorplan with three slide-outs for a roomy interior.
-
Front bunkhouse with multiple sleeping spaces and its own full bathroom.
-
Loft area above the master suite for extra sleeping/storage.
-
Rear master bedroom with king-size bed on slide and private full bath.
-
Comfortable living area with theater seating, tri-fold sofa, free-standing table & chairs, and 50" 4K Smart LED TV + electric fireplace.
Kitchen & Interior Upgrades
-
Center kitchen island with deep sink — great for prepping and socializing.
-
Large 16 cu ft side-by-side stainless 12 V refrigerator.
-
Residential-style GE Profile oven and cooktop and convection microwave.
-
Plenty of storage throughout with wardrobes and cabinets.
Construction & Comfort
-
6X™ Double Azdel® Aluminum Cage sidewall system for strength, insulation & durability.
-
Roof-mounted solar panel with battery and scalable expansion.
-
Electric awning with integrated LED light strip.
-
Dual 13,500 BTU ducted A/Cs with heat pumps and tankless on-demand water heater.
-
MORryde® StepAbove® entry steps and optional auto-leveling jacks available.
Large family-oriented fifth wheel with two full baths, separate bunkhouse + master suite, loft space, upscale kitchen and living area, and solid construction/insulation for all-season camping.
Call, Click, Text or Visit Us Today at Campers Inn of Kings Mountain and Find Your Away!
Stock 360 Tour & Stock Images may be shown. Colors & Specs may vary.
I want to say thank you for everything that you did. You went way beyond my expectations. Everyone was so helpful. You are all amazing! - Karen
You Save: $28,252
Sale Price: $67,997
Stock# 106371
Interior Color: CARBON
| Sleeps | 8 |
| Slides | 3 |
| Length | 42 ft 6 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 13 ft |
| Interior Color | CARBON |
| Hitch Weight | 2152 lbs |
| GVWR | 14500 lbs |
| Dry Weight | 12421 lbs |
| Cargo Capacity | 2079 lbs |
| Fresh Water Capacity | 48 gals |
| Grey Water Capacity | 112 gals |
| Black Water Capacity | 72 gals |
| Tire Size | 16" |
| Number Of Bunks | 3 |
| Available Beds | King |
| Refrigerator Type | Side by Side Stainless Glass 12V |
| Refrigerator Size | 16 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| Water Heater Type | On Demand |
| AC BTU | 27000 btu |
| TV Info | LR 50" 4K Smart LED TV |
| Awning Info | 24' Electric with LED Light Strip |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Shower Type | Shower w/Seat |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 5NHFCPP20TS333273 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


