New 2026 Coachmen RV Pixel P 1.8RB Motor Home Class B
"Guaranteed, Lowest Prices in California" Rear Bath / Swivel Captain's Seats / 2.8KW Gen / 200W Solar Panel !!
The following is a list of Additional Options besides the Standard Features come with the unit are:-
- 2026 PIXEL 1.8RB
- CASHMERE SEATING COLOR
- GALLO INTERIOR WOOD
- CERAMIC GREY EXTERIOR COLOR
- CONVENIENCE PACKAGE
- 30AMP SMART PLUG, RVQG2800I 2.8KW GAS
- GENERATOR, THULE CROWN AWNING, REAR
- SCREEN, SIDE SCREEN DOOR, TRUMA G
- FURNACE/WATER HEATER (NO LP), AIR FRYER-
- CONVECTION MICROWAVE OVEN, FANTASTIC
- FAN W/RAIN SENSOR, REMOVABLE INDUCTION
- COOKTOP, SUMO SPRING SUSPENSION KIT
- ELECTRONICS PACKAGE
- LED LIGHTING, 200 WATT SOLAR PANEL W/DUAL CHARGING, USB PORTS, AND GROUND EFFECT LIGHTING, KING OLYMPUS WI-Fl ROUTER AND CELL BOOSTER PREP, JBL REMOVABLE BLU TOOTH STEREO, *STANDARD EQUIP: (3) GROUP 31, 115AH AGM BATTERIES/1000W XANTREX INVERTER
- DRIVER & PASSENGER UPGRADED SEAT RECOVERS
- TANK HEATERS FOR GREY TANK ONLY
- UPGRADED FRONT WINDOW COVERS
- TRAVEL EASY ROADSIDE ASSISTANCE
- RVIASEAL
They did a great job fixing my motor problem on my Bayliner, the boat tech was very knowledgeable and nice. - Dan
You Save: $41,929
Sale Price: $99,995
Stock# 39206
Chassis: Ram ProMaster 3500 High Roof
Exterior Color: White, Silver, Ceramic Grey
| Sleeps | 2 |
| Length | 17 ft 9 in |
| Ext Width | 6 ft 8 in |
| Ext Height | 9 ft 7 in |
| Exterior Color | White, Silver, Ceramic Grey |
| GVWR | 8900 lbs |
| Fresh Water Capacity | 26 gals |
| Grey Water Capacity | 26 gals |
| Generator | RVQG2800i 2.8KW Gas Quiet |
| Fuel Type | Gas |
| Miles | 13 |
| Engine | 3.6L Pentastar VS |
| Chassis | Ram ProMaster 3500 High Roof |
| Horsepower | 280 hp |
| Fuel Capacity | 24 gals |
| Wheelbase | 136 in |
| Torque | 260 ft-lb |
| Refrigerator Type | Refrigerator with Pull Out Freezer Drawer |
| Refrigerator Size | 7.3 cu ft |
| Convection Cooking | Yes |
| Number of Awnings | 1 |
| Axle Weight Front | 4629 lbs |
| Axle Weight Rear | 5291 lbs |
| Water Heater Type | Truma |
| AC BTU | 13500 btu |
| Awning Info | 9' |
| Gross Combined Weight | 12000 lbs |
| Shower Type | Wet/Bath Shower |
| Electrical Service | 30 amp |
| Solar Wattage | 200 watts |
| VIN | 164098 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


