New 2026 Coachmen RV Pixel P 2.0M Motor Home Class B
"Guaranteed, Lowest Prices in California" POP TOP / MURPHY BED / 2.8KW GAS GENERATOR / 200 WATT SOLAR PANEL !!
The following is a list of Additional Options besides the Standard Features come with the unit are:-
- 2026 PIXEL 20.M POP TOP
- CASHMERE SEATING COLOR
- GALLO INTERIOR WOOD
- CERAMIC GREY EXTERIOR COLOR
- ELECTRONICS PACKAGE
- LED LIGHTING, 200 WATT SOLAR PANEL
- W/DUAL CHARGING, USB PORTS, AND
- GROUND EFFECT LIGHTING, KING OLYMPUS
- WI-FI ROUTER AND CELL BOOSTER PREP, JBL
- REMOVABLE BLU TOOTH STEREO *STD
- EQUIPMENT:(2) GROUP 31, 115AH AGM
- BATTERIES/1000W XANTREX INVERTOR/(2)
- 100W SOLAR PANELS
- CONVENIENCE PACKAGE
- 30AMP SMART PLUG, RVQG2800I 2.8KW GAS
- GENERATOR, THULE CROWN AWNING, REAR
- SCREEN, SIDE SCREEN DOOR, TRUMA FUEL
- DRIVEN COMBI FURNACE/WATER HEATER (NO
- LP), AIR FRYER-CONVECTION MICROWAVE
- OVEN, FANTASTIC FAN W/RAIN SENSOR,
- REMOVABLE INDUCTION COOKTOP, SUMO
- SPRING SUSPENSION KIT
- POP TOP W/190W SOLAR PANEL , COLEMAN
- MACH NDQ A/C, SKYLIGHT AND THULE
- AWNING
- DRIVER & PASSENGER UPGRADED SEAT
- RECOVERS
- TANK HEATERS FOR GREY TANK ONLY
- UPGRADED FRONT WINDOW COVERS
- RVIA SEAL
Stopped in to look at options. Wonderful customer service, we were shown several different options to give us a good idea of what we liked and didnt like. Wish all lots were as attentive and helpful rather than pushing a big sale. Definitely will be back. - Lyncee
You Save: $42,905
Sale Price: $122,995
Stock# 39004
Chassis: Ram ProMaster 3500 High Roof
Exterior Color: White, Silver, Ceramic Grey
| Sleeps | 2 |
| Length | 20 ft 11 in |
| Ext Width | 7 ft 2 in |
| Ext Height | 9 ft 4 in |
| Exterior Color | White, Silver, Ceramic Grey |
| GVWR | 9350 lbs |
| Fresh Water Capacity | 29 gals |
| Grey Water Capacity | 26 gals |
| Generator | RVQG2800i 2.8KW Gas Quiet |
| Fuel Type | Gas |
| Miles | 124 |
| Engine | 3.6L Pentastar VS |
| Chassis | Ram ProMaster 3500 High Roof |
| Horsepower | 280 hp |
| Fuel Capacity | 24 gals |
| Wheelbase | 159 in |
| Available Beds | Murphy |
| Torque | 260 ft-lb |
| Refrigerator Type | Refrigerator with Pull Out Freezer Drawer |
| Refrigerator Size | 7.3 cu ft |
| Convection Cooking | Yes |
| Cooktop Burners | 1 |
| Axle Weight Front | 4629 lbs |
| Axle Weight Rear | 5291 lbs |
| Water Heater Type | Truma |
| AC BTU | 13500 btu |
| Gross Combined Weight | 11500 lbs |
| Shower Type | Wet/Bath Shower |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | 555701 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


