New 2026 Coachmen RV Prism Select 24CBS Motor Home Class C - Diesel
LARGE SLIDE, COUNTERTOP EXTENTION, & PRIVAE TOILET & SHOWER!
Coachmen Prism Select Class C diesel motorhome 24CBS highlights:
- Large Slide
- 52" x 80" Bed
- Countertop Extension
- Private Toilet & Shower
You will find comfort, convenience, and affordability in this Prism Select Class C diesel motorhome! The kitchen is equipped with a two-burner induction cooktop, large sink, 12V refrigerator, countertop extension, and a pantry so that you can eat your favorite meals no matter where you are. You can also enjoy those meals at the dinette. Sleeping space is easy to find in this coach because there is a full-size bed and a bunk above the cab, and the dinette can also provide sleeping space once it's folded into position. This coach gives you the opportunity to customize as you wish because it comes with a couple of options, like the optional recliners in place of the dinette, an optional cockpit folding table, or optional 200W roof solar power!
There is much to love about each one of these Coachmen Prism Select Class C diesel motorhomes, starting with the Mercedes-Benz chassis that is sure to get you where you wish to go. You will also appreciate the CrossFlex roof membrane, Azdel "SuperLite" substrate with aluminum framing to resist dry rot, and the 2" vacuum-bond laminated sidewalls for added durability. A 3.6kW LP generator will help keep you powered up, and a tankless water heater will bring added convenience when it's time to freshen up. You will also love the two-tone interior cabinetry inside, along with thermofoil countertops, pull-down window shades, and a coach TV for entertainment!
Fantastic service and support. Jim and Mike know RVs and even more important know the industry and all the conditions that are affecting RV sales. In addition, RV Kountry went above any beyond when it comes to the sale of my coach. They coordinated battery replacements and other repairs. I would highly recommend RV Kountry. Thanks for all your help. - Greg
You Save: $80,588
Sale Price: $99,995
Stock# 100732
Exterior Color: WHITE
Interior Color: INDIGO BAY
| Sleeps | 4 |
| Slides | 1 |
| Length | 25 ft 2 in |
| Ext Width | 7 ft 8 in |
| Ext Height | 11 ft 7 in |
| Int Height | 6 ft 9 in |
| Interior Color | INDIGO BAY |
| Exterior Color | WHITE |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 11030 lbs |
| Fresh Water Capacity | 29 gals |
| Grey Water Capacity | 32 gals |
| Black Water Capacity | 32 gals |
| Fuel Type | Diesel |
| Engine | 4-Cylinder High Output |
| Horsepower | 208 hp |
| Fuel Capacity | 26 gals |
| Wheelbase | 170 in |
| Number Of Bunks | 1 |
| Available Beds | Full |
| Torque | 332 ft-lb |
| Refrigerator Type | 12V Double Door with Freezer Drawer |
| Refrigerator Size | 10 cu ft |
| Convection Cooking | Yes |
| Cooktop Burners | 2 |
| Number of Awnings | 1 |
| Axle Weight Front | 4081 lbs |
| Axle Weight Rear | 7721 lbs |
| LP Tank Capacity | 80 lbs. |
| Water Heater Type | Tankless |
| AC BTU | 13500 btu |
| TV Info | Coach TV |
| Awning Info | 14' |
| Gross Combined Weight | 15250 lbs |
| Shower Type | Standard |
| VIN | W1X8N33Y9SN345069 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


