New 2026 CrossRoads RV Hampton 372FDB Destination Trailer
THREE SLIDEOUTS/ TWO BATHROOMS/ KING BED/ POWER THEATER SEATING W/MASSAGE / 3 A/C PACKAGE
The following is a list of Additional Options besides the Standard Features come with the unit are:
- 2026 HAMPTON 372FDB
- DÉCOR – HAMPTON 2026 – BREEZY BEIGE
- DESTINATION PACKAGE
- TRIPLE A/C PACKAGE
- PAINTED FRONT CAP
- KING BED
- SOLID SURFACE COUNTERTOPS
- POWER THEATER SEATING W/MASSAGE
- REFRIGERATOR – RESIDENTIAL – 18CF
- RVIA SEAL – GO CAMPING
Excellent experience. We arrived and Cory was waiting for us in the parking lot. He had the Alpha already set up for us to look at but was also willing to show us anything else we wanted to see. He was laid back and friendly and not pushy in any way. Everyone was super friendly. The store was cute and cozy and had a real nice family feel. It felt like the kind of place you'd like to work yourself - Christina
You Save: $37,859
Sale Price: $69,995
Stock# 37523
Interior Color: Breezy Beige, Granite Gray
| Sleeps | 4 |
| Slides | 3 |
| Length | 41 ft 4 in |
| Ext Width | 8 ft 3 in |
| Ext Height | 13 ft |
| Int Height | 8 ft |
| Interior Color | Breezy Beige, Granite Gray |
| Hitch Weight | 1928 lbs |
| Dry Weight | 11020 lbs |
| Fresh Water Capacity | 50 gals |
| Grey Water Capacity | 78 gals |
| Black Water Capacity | 78 gals |
| Tire Size | 16" |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Available Beds | King |
| Refrigerator Type | Residential |
| Cooktop Burners | 4 |
| Shower Size | 48" |
| Number of Awnings | 1 |
| Water Heater Type | On Demand |
| AC BTU | 40500 btu |
| TV Info | LR 50" LED HDTV |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Shower w/Seat |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 330036 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


