New 2026 CrossRoads RV Hampton 410PVL Destination Trailer
The Hampton 410PVL offers a spacious and family-friendly layout, making it an ideal choice for RV enthusiasts seeking comfort on the road. With a luxurious king bed, multiple loft areas with bunk mats, and an open living space complete with an entertainment center and modern kitchen amenities, this RV ensures a relaxing getaway for all. Perfect for family adventures, the Hampton 410PVL combines functionality with style, making it a must-see option for those exploring the RV lifestyle.
OPTIONS:
- Destination Package
- Triple A/C Package
- Painted Front Cap
- King Bed
- Solid Surface Counter Tops
- Power Theater Seating w/Massage
- 18 cf. Residential Refrigerator
LIST OF OPTIONS MAY NOT BE ACCURATE
Excellent experience. We arrived and Cory was waiting for us in the parking lot. He had the Alpha already set up for us to look at but was also willing to show us anything else we wanted to see. He was laid back and friendly and not pushy in any way. Everyone was super friendly. The store was cute and cozy and had a real nice family feel. It felt like the kind of place you'd like to work yourself - Christina
You Save: $36,143
Sale Price: $70,950
Stock# 1312-25
Interior Color: Coastal
| Sleeps | 6 |
| Slides | 2 |
| Length | 45 ft 1 in |
| Ext Height | 13 ft 6 in |
| Interior Color | Coastal |
| Hitch Weight | 1344 lbs |
| GVWR | 12814 lbs |
| Cargo Capacity | 2786 lbs |
| Fresh Water Capacity | 54 gals |
| Grey Water Capacity | 80 gals |
| Black Water Capacity | 80 gals |
| Available Beds | King |
| Refrigerator Type | Residential |
| Refrigerator Size | 18 cu ft |
| Number of Awnings | 1 |
| Awning Info | 20' |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| VIN | 4YDTHPV20T9330114 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


