New 2026 CrossRoads RV Sunset Trail 331BH Travel Trailer
CrossRoads Sunset Trail travel trailer 331BH highlights:
- Walk-Through Full Bath
- Half Bath
- Dual Entry
- Fireplace
- Kitchen Island
- Outside Camp Kitchen
This travel trailer is packed with convenient features and luxury comforts for a camping trip you won't soon forget. Once you arrive at the campground, put out the electric awning and make a quick lunch on the exterior camp kitchen. The kitchen island inside will be the perfect place to cut up all the fixings for the burgers and you can grab the chips from the pantry. The kids will love the private bunkhouse that includes two bunks, a jackknife sofa with a kick, plus a dual entry half bath for convenience. The full walk-through bath will create a front master bedroom you are sure to love. Here, the king bed will provide a great night's rest and there are dual wardrobes for all your clothes.
With any Sunset Trailer travel trailer by CrossRoads RV, you will enjoy comfort at every turn! The 5-sided aluminum structure, enclosed and heated underbelly, and a one-piece seamless Super Flex roof provide a durable RV made to last. There is also an exterior convenience center, magnetic slam latch doors, EZ lube axles and a Keyed-A-Like lock system outside. Head inside to find solid surface countertops, hardwood cabinet doors, residential wood window trim and a stainless-steel farmhouse sink for added comfort.
The team here is awesome to work with. They went above and beyond to get us out the door even faster than usual. Service is great. Sales team is friendly and not pushy. Management and finance were great. This is a great place to purchase your RV from. - Christopher
You Save: $24,374
Sale Price: $57,917
Stock# 350389V
Exterior Color: WHITE
Interior Color: DESERT
| Sleeps | 10 |
| Slides | 3 |
| Length | 37 ft 8 in |
| Ext Height | 11 ft 5 in |
| Interior Color | DESERT |
| Exterior Color | WHITE |
| Hitch Weight | 1208 lbs |
| Dry Weight | 9045 lbs |
| Cargo Capacity | 1355 lbs |
| Fresh Water Capacity | 45 gals |
| Grey Water Capacity | 42 gals |
| Black Water Capacity | 84 gals |
| Number Of Bunks | 2 |
| Available Beds | King |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| AC BTU | 13500 btu |
| Awning Info | 18' Power with LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Shower Type | Radius |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | 4YDTSSR29TZ350389 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


