New 2026 DR Deer Ridge 31BSUD Travel Trailer
JUST ARRIVED
Call for details.
Our journey with RV Leaders has been nothing short of exceptional, from the expansive inventory to the unparalleled customer service that truly set them apart. The range of RVs available was impressive, catering to every possible need and preference one could imagine. - Maria
Stock# 2026-31BSUD-001
| Sleeps | 8 |
| Length | 35 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 6 in |
| Int Height | 6 ft 7 in |
| Fresh Water Capacity | 52 gals |
| Grey Water Capacity | 35 gals |
| Black Water Capacity | 70 gals |
| Available Beds | King |
| Refrigerator Type | 12 |
| Refrigerator Size | 10.7 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Shower Size | 30 x 36 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 40 |
| AC BTU | 15000 btu |
| Awning Info | 16 |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Electrical Service | 50 amp |
| Solar Wattage | 200 watts |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


