New 2026 Dutchmen RV Astoria 250RD Fifth Wheel
AUTO LEVELING / Rear Den / Front Bedroom/ Theatre Seating's/ 2 AC / 2 Slide outs
The following is a list of Additional Options besides the Standard Features come with the unit are:-
- 2026 ASTORIA 250RD
- Decor - Astoria - Latte
- Premium Package
- Slideout Awning Discount
- Solar Panel System
- LED TV
- Theater Seating
- Washer/Dryer Prep
- 50 AMP Service w/ 2nd A/C Prep
- Secure Stance Step
- 15KA/C
- Slideout Awning
- Refrigerator - 12V - 1o cf
- Automatic Leveling System
- 2nd 13.5K A/C
- RVIA Seal - Go Camping
I was having trouble with my BMPRO and we called Burton campers and shared what was going on then we were transferred to Easton. He understood our problem and was extremely helpful in helping me resolve our issues. Great customer service and support. We need more Eastons in the workplace we live in California and had to call Alabama to get the help we needed. Great job Easton
- Sandra
You Save: $25,261
Sale Price: $49,995
Stock# 38478
Interior Color: Bayport, Lexington
| Sleeps | 4 |
| Slides | 2 |
| Length | 30 ft 3 in |
| Ext Height | 12 ft 10 in |
| Interior Color | Bayport, Lexington |
| Hitch Weight | 1715 lbs |
| Dry Weight | 7819 lbs |
| Cargo Capacity | 1781 lbs |
| Fresh Water Capacity | 44 gals |
| Grey Water Capacity | 39 gals |
| Black Water Capacity | 39 gals |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | 12V |
| Refrigerator Size | 10 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 2 |
| LP Tank Capacity | 30 lbs |
| Water Heater Type | Tankless |
| TV Info | LR 40" LED TV |
| Awning Info | 21' Power with LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Walk-In Shower |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 915235 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


