New 2026 Dutchmen RV Astoria 3603LFP Fifth Wheel
Three Slide Toppers/ Two Bedrooms / Two Bathrooms / Automatic Leveling System/ Theatre Seating/ Two Full Queens
The following is a list of Additional Options besides the Standard Features come with the unit are:-
- 2026 ASTORIA 3603LFP
- Décor - Astoria - Shale
- Exterior Décor – Astoria - Grey
- Premium Package
- All Weather Thermal Package
- Slideout Awning Discount
- Bedroom TV
- 2nd 13.5K A/C
- Fireplace
- Washer/Dryer Prep
- Painted Front Cap
- Solar Panel System
- LED TV
- Theater Seating
- Automatic Leveling System
- Secure Stance Step
- Solid Surface Countertops
- 15K A/C
- 50 AMP Service w/ 2nd A/C Prep
- Refrigerator - 12V - 16 cf
- Slideout Awning
- Free Standing Dinette and Chairs
- RVIA Seal Go Camping
Excellent experience. We arrived and Cory was waiting for us in the parking lot. He had the Alpha already set up for us to look at but was also willing to show us anything else we wanted to see. He was laid back and friendly and not pushy in any way. Everyone was super friendly. The store was cute and cozy and had a real nice family feel. It felt like the kind of place you'd like to work yourself - Christina
You Save: $35,101
Sale Price: $71,995
Stock# 39151
Interior Color: Bayport, Lexington
| Sleeps | 7 |
| Slides | 3 |
| Length | 41 ft 6 in |
| Ext Height | 13 ft |
| Interior Color | Bayport, Lexington |
| Hitch Weight | 2866 lbs |
| Dry Weight | 11807 lbs |
| Cargo Capacity | 2193 lbs |
| Fresh Water Capacity | 44 gals |
| Grey Water Capacity | 78 gals |
| Black Water Capacity | 78 gals |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Number Of Bunks | 1 |
| Available Beds | King |
| Refrigerator Type | 12V |
| Refrigerator Size | 16 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 30 lbs |
| Water Heater Type | On Demand Tankless |
| TV Info | LR HD LED TV, BR HD LED TV |
| Awning Info | 20' Power with LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Walk-In Shower |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 915333 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


