New 2026 Dutchmen RV Astoria 3803FLP Fifth Wheel
Front Living / Auto Leveling System / Theater Seating / 2nd AC / King Bed / Slide Topper / Solar System
The following is a list of Additional Options besides the Standard Features come with the unit are:
- 2026 ASTORIA 3803FLP
- DÉCOR – ASTORIA – SHALE
- EXTERIOR DÉCOR – ASTORIA – WHITE
- PREMIUM PACKAGE
- ALL WEATHER THERMAL PACAGE
- SLIDEOUT AWNING DISCOUNTLED TV
- THEATER SEATING
- PAINTED FRONT CAP
- SOLAR PANEL SYSTEM
- FREE STANDING DINETTE AND CHAIRS
- 2ND 13.5K A/C
- FIREPLACE
- WASHER/DRYER PREP
- BEDROOM TV
- AUTOMATIC LEVELING SYSTEM
- SECURE STANCE STEP
- SOLID SURFACE COUNTERTOPS
- 50 AMP SERVICE W/ 2ND A/C PREP
- 15K A/C
- REFRIGERATOR – 12V – 16 CF
- SLIDEOUT AWNING
- RVIA SEAL – GO CAMPING
Great service, super friendly and very patient answering a hundred questions. Finance lady Christen was very helpful in getting us the best deal. All wonderful people, thank you all so much. - Tricia
You Save: $41,373
Sale Price: $67,995
Stock# 38123
Interior Color: Bayport, Lexington
| Sleeps | 6 |
| Slides | 5 |
| Length | 42 ft 5 in |
| Ext Height | 12 ft 11 in |
| Interior Color | Bayport, Lexington |
| Hitch Weight | 2429 lbs |
| Dry Weight | 12219 lbs |
| Cargo Capacity | 2181 lbs |
| Fresh Water Capacity | 44 gals |
| Grey Water Capacity | 78 gals |
| Black Water Capacity | 78 gals |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Available Beds | King |
| Refrigerator Type | 12V |
| Refrigerator Size | 16 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 2 |
| LP Tank Capacity | 30 lbs |
| Water Heater Type | On Demand Tankless |
| TV Info | LR HD LED TV, BR HD LED TV |
| Awning Info | 13' and 15' Power with LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Walk-In Shower |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 915245 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


